Ikona performance’u Marina Abramović wystąpi w Toruniu

Na początku przyszłego roku czeka nas prawdzie widowisko w toruńskim CSW. Marina Abramović, światowej sławy artystka nazywana również ikoną performance’u, pojawi się na otwarciu swojej wystawy w Toruniu.

Już w marcu będziemy mogli obejrzeć przekrojową wystawę Do czysta poświęconą twórczości Mariny Abramović. Ekspozycja będzie składała się z około 120 dzieł, zaczynając od prac z lat 60., kończąc na współczesnych pozycjach.

Polska jest jedynym krajem w tej części Europy, który bierze udział w międzynarodowym projekcie The Cleaner. Wystawa w CSW w Toruniu została zorganizowana wspólnie z Moderna Museet w Sztokholmie, Muzeum Sztuki Współczesnej Louisiana w Humlebæk oraz Bundeskunsthalle w Bonn.

The Cleaner ma na celu zapoznanie europejskiej publiczności z twórczością Mariny Abramović. Dzięki wystawie widzowie będą mogli wziąć aktywny udział w działaniach, które są przez nią proponowane. Oprócz rysunków, rzeźb, obrazów, fotografii, prac wideo oraz fragmentów scenografii organizatorzy zrekonstruują niektóre działania performatywne artystki.

Marina Abramović pojawi się w Toruniu 8 marca podczas wielkiego otwarcia wystawy. Ekspozycję będziecie mogli zobaczyć do 11 sierpnia. Macie więc sporo czasu na zapoznanie się z kontrowersyjną twórczością artystki. Więcej informacji szukajcie na CSW Toruń.

Tekst: Zuzanna Piontke

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago