Ikona performance’u Marina Abramović wystąpi w Toruniu

na różowym tle znajduje się czarnowłosa kobieta w białej koszuli

Na początku przyszłego roku czeka nas prawdzie widowisko w toruńskim CSW. Marina Abramović, światowej sławy artystka nazywana również ikoną performance’u, pojawi się na otwarciu swojej wystawy w Toruniu.

Już w marcu będziemy mogli obejrzeć przekrojową wystawę Do czysta poświęconą twórczości Mariny Abramović. Ekspozycja będzie składała się z około 120 dzieł, zaczynając od prac z lat 60., kończąc na współczesnych pozycjach.

Polska jest jedynym krajem w tej części Europy, który bierze udział w międzynarodowym projekcie The Cleaner. Wystawa w CSW w Toruniu została zorganizowana wspólnie z Moderna Museet w Sztokholmie, Muzeum Sztuki Współczesnej Louisiana w Humlebæk oraz Bundeskunsthalle w Bonn.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


The Cleaner ma na celu zapoznanie europejskiej publiczności z twórczością Mariny Abramović. Dzięki wystawie widzowie będą mogli wziąć aktywny udział w działaniach, które są przez nią proponowane. Oprócz rysunków, rzeźb, obrazów, fotografii, prac wideo oraz fragmentów scenografii organizatorzy zrekonstruują niektóre działania performatywne artystki.

Marina Abramović pojawi się w Toruniu 8 marca podczas wielkiego otwarcia wystawy. Ekspozycję będziecie mogli zobaczyć do 11 sierpnia. Macie więc sporo czasu na zapoznanie się z kontrowersyjną twórczością artystki. Więcej informacji szukajcie na CSW Toruń.

Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News