IKEA będzie projektowała domy dostosowane do potrzeb osób cierpiących na demencję

Wizualizacja projektu osiedla

Szwedzki gigant meblowy nawiązał współpracę z firmą budowlaną Boklok, by rozpocząć budowę niedrogich mieszkań dla osób z demencją.

Firma IKEA rozpoczeła projekt Silviabo w 2015 roku, otrzymując wsparcie od samej królowej Szwecji. Projektowaniem domów oraz przestrzeni dookoła zajęła się firma Boklok, będąca własnością firm IKEA oraz SKANSKA. Projekt jest we wczesnym stadium wprowadzania na terenie Szwecji, trwają także rozmowy z lokalnymi samorządami o kolejnych lokalizacjach osiedli dla osób cierpiących na demencję.

Brak luster w łazienkach, czy gałki przy urządzeniach kuchennych to tylko niektóre z udogodnień, które mają pomóc osobom cierpiącym na demencję. Na terenach mieszkalnych mają pojawić się także ogrody terapeutyczne zachęcające seniorów do spotkań towarzyskich i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


IKEA ma nadzieję, że dzięki swoim wysiłkom, uda się zaoszczędzić rządowe pieniądze, zaspokajając potrzeby osób cierpiących na demencję. Według statystyk, choroba ta dotyka nawet 25 tysięcy Szwedów. Pierwsze, pilotażowe osiedle, składające z sześciu mieszkań zostało zbudowane na obrzeżach Sztokholmu.

Zobacz również: Ludzie oszaleli na punkcie Blåhaja, pluszowego rekina z IKEA

Wizualizacja projektu osiedla Wizualizacja projektu kuchni

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News