,,Ida” nominowana do Złotego Globu

Złote Globy są przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i zwyczajowo traktowane są jako prawdopodobne źródło oskarowych prognoz. Ceremonia przyznania Globów odbędzie się 11 stycznia 2015 w Los Angeles.

„Ida” została już doceniona za granicą. Nie dalej niż tydzień temu film został wyróżniony nagrodą Stowarzyszenia Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA), również w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Osobna nagroda przypadła zjawiskowej Agacie Kuleszy, za rolę drugoplanową.

„Ida” to oszczędny w formie dramat rozgrywający się w Polsce lat 60-tych. Historia skupia się na postaci Anny, którą poznajemy tuż przed złożeniem ślubów zakonnych. Bohaterka wraz z ciotką wyruszają na prowincję w celu poznania losów swojej rodziny rozdartej przez II Wojnę Światową. O statuetkę Złotego Globu film będzie konkurował z takimi filmami jak:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Mandarynki” (Gruzja), „Lewiatan” (Rosja), szwedzkim „Turystą” i izraelskim „Viviane chce się rozwieść”. Trzymamy kciuki!

 

ida1

ida2

 

tekst | Karolina Rospondek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News