„Ich siła” autorstwa Meg Wolitzer to poruszająca powieść o kobiecej sile, solidarności i walce o swoje prawa

Powieść Meg Wolitzer podbiła serca amerykańskich czytelników i recenzentów. Zachwyciła samą Nicole Kidman. A już za chwilę powieść ta trafi także do polskich księgarni.

Ich siła pojawi się  w księgarniach nakładem Wydawnictwa W.A.B. już 15 stycznia. Nicole Kidman ogłosiła niedawno w mediach społecznościowych filmową adaptację powieści: Nie trzeba było mnie przekonywać, żeby połączyć siły z dwiema niezwykłymi kobietami i sfilmować tę błyskotliwą i aktualną powieść. Książka jest dostępna do kupienia tutaj.

Nie tylko słynna aktorka zachwyciła się powieścią Meg Wolitzer. Recenzje książki pojawiły się w najważniejszych amerykańskich mediach, a powieść szybko trafiła na listy bestsellerów.

Meg Wolitzer jest powieściopisarką, której teraz potrzebujemy – The Washington Post

Nieśmiała, introwertyczna, stroniąca od towarzystwa i pochłonięta czytaniem Greer Kadetsky, której niebieskie pasemko na brązowych włosach jest jedyną formą manifestu ukrytej ekscentryczności, ląduje na niedużej uczelni, Ryland College. Pierwszego wieczoru poznaje Zee i Chloe, z którymi udaje się na imprezę. Podczas gdy wszyscy beztrosko oddają się zabawie, jeden ze studentów zachowuje się wobec Greer agresywnie: wsuwa rękę pod jej bluzkę, pomimo jej protestów. To wydarzenie odmienia dziewczynę. Miejsce przygnębienia i poczucia wstydu zajmują wściekłość i oburzenie.

Kiedy na uczelni gościnnie pojawia się Faith Frank – charyzmatyczna przedstawicielka feministycznego ruchu – wszystko w życiu Greer zmieni się nie do poznania.

Ich siła to wielowątkowa opowieść o władzy, lojalności, kobiecej sile, przyjaźni oraz ideałach, które kruszą się w konfrontacji z nadejściem dorosłości. Wolitzer, z właściwym sobie humorem, mądrością oraz empatią, kreśli wnikliwy obraz współczesnego feminizmu oraz z subtelnością snuje refleksje na temat trudów dorastania, wymiany międzypokoleniowych doświadczeń oraz nieustannej walki o swoje prawa i odkrywanie własnej tożsamości.

„Ich siła” to ambitny przegląd historii kobiecych ruchów, opowiedziany poprzez życie dwóch kobiet z różnych pokoleń – The Times

5/5 - (1 vote)