iamamiwhoami – Blue

iamamiwhoami to szwedzki duet który oprócz komponowania muzyki, równie świetnie radzi sobie ze stroną wizualną swoich projektów. Nowe dzieło zatytułowane „Blue” jest ich trzecim studyjnym albumem. Jonna Lee i Claes Björklund potrafią w niesamowity sposób połączyć dobrej klasy pop z elektroniką.

Ich utwory są wyważone kompozycyjnie, namiętne i romantyczne a zarazem eleganckie. Znajdziemy spokojne synthpopowe ballady z dźwiękami charakterystycznymi dla orientu jak np: „Fountain” czy „Blue Blue”. Jak również nieco szybsze, bardzie mroczne i alternatywne utwory: „Hunting for Pearls”, „Ripple”, z rozwijającym się powoli tempem i napięciem. Widać jedną , spójną myśl artystyczną, która towarzyszy całemu albumowi, dzięki czemu dobrze słucha się go od pierwszej do ostatniej piosenki. Trzeba również zwrócić uwagę na pracę włożoną w stronę wizualną. Zarówno okładka jak i wszystkie teledyski są świetnie produkcyjnie. Pomimo tego, że ich fabuła nie jest specjalnie skomplikowana, to na pewno dla otoczenie w którym zostały zrealizowane stanowią ucztę dla oczu.

tekst | Mateusz Panek

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News