HV/NOON w Cafe Kulturalna

Gdy producenci tacy jak Hatti Vatti i Noon łączą siły, to musi z tego wyjść coś dobrego. Ich wspólna płyta, wydana w zeszłym roku pod szyldem HV/NOON, nieźle namieszała na naszej scenie muzycznej. Teraz duet zagra koncert w warszawskiej Cafe Kulturalna.

Wspominaliśmy już o HV/NOON, że ich twórcza wymiana na linii Warszawa – Sopot zaowocowała absolutnie zjawiskowym albumem. I podtrzymujemy to zdanie! Zdecydowanie musicie zobaczyć ich na żywo.

NOON, od początku kariery producenckiej słynie z nieszablonowego podejścia do muzyki i ma za sobą płyty, które są określane mianem „klasycznych”. Jako producent muzyczny przyczynił się do sukcesu takich artystów jak Grammatik (“Światła Miasta”, 2000) oraz Pezet (“Muzyka klasyczna”, 2002 i “Muzyka poważna”, 2004). NOON to również albumy instrumentalne – kultowe „Gry Studyjne” (2003) czy debiutanckie „Bleak Output” (2000).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


HV (Hatti Vatti), to wszechstronny producent ceniony nie tylko za wydany w 2014 roku album “Worship Nothing”, który przez krytyków uznawany jest za najlepszą polska płytę elektroniczną roku, ale również za wysoko notowany mini-album “Algebra” (2013). Jego przeszłość muzyczna to bogata dyskografia winylowa z powodzeniem funkcjonująca na rynku europejskim.

 web_noon

24 Listopada 2014, nakładem Nowe Nagrania ukazał się album, będący efektem wspólnej – rocznej pracy obu producentów. HV/NOON to bezprecedensowy w historii polskiej muzyki projekt naturalnie łączący nowoczesne gatunki muzyki miejskiej, który jednocześnie tworzy spójną i niepodrabialną w zakresie klimatu opowieść. Osią albumu są wyjątkowi i starannie dobrani goście, którzy znajdują się w czołówce nurtów muzycznych, które reprezentują: Eldo, Hades, Jotuze, Małpa, O.S.T.R. a także Misia Furtak i DJ Twister.

Album znalazł się na 12. miejscu w rankingu “Wyborczej” (Płyta Roku), a utwór “Wilk” na trzecim miejscu wśród 10 najlepszych polskich utworów hip-hopowych (CGM).

26 listopada, Cafe Kulturalna, wydarzenie: https://www.facebook.com/events/185673538436351.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News