film

TOP 5 seriali kryminalnych na Netflixie z kobietami w rolach głównych

Kryminały są najchętniej oglądanym gatunkiem filmowym na całym świecie. Co roku powstaje mnóstwo produkcji kryminalnych, jednak pytanie brzmi: Które są najlepsze? Oto TOP 5 naszych seriali kryminalnych z kobietami w rolach głównych, które są dostępne na Netflixie. Nie możecie ich przegapić!

Każda z bohaterek wybranych przez nas seriali jest inna, jednak łączy je prawdziwe zdeterminowanie i siła charakteru. Wybraliśmy dla was filmy, które być może nie są pierwszym wyborem na Netflixie, jednak każdy z nich trzyma w napięciu nie gorzej niż „Dom z Papieru”, dlatego warto się z nimi zapoznać.

1. Ratched (2020)

Opis: Mildred Ratched ubiega się o stanowisko w Szpitalu Stanowym dla psychicznie chorych w Lucii. Placówka ma wkrótce przyjąć nowego pacjenta- brutalnego mordercę Edmunda Tollesona.

„Ratched” to trzymający w napięciu serial, którego nie możecie pominąć. Historia skupia się na instygującej pielęgniarce, która z biegiem czasu pokazuje Nam swoją ciemniejszą stronę. Bardzo dogłębnie poznacie bohaterkę, której towarzyszy ból, rozczarowanie, samotność i milczenie. Warto także zwrócić uwagę na idealnie skomponowane kadry przypominające malarstwo. Ten serial zachwyci nie jednego konesera sztuk wizualnych jak i fana kryminałów.

2. Alienista (2018)

Opis: Akcja serialu „Alienista” rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Nowym Jorku. Rysownik i ilustrator New York Timesa oraz młoda sekretarka pracująca w policji, podejmują współpracę z alienistą, by rozwiązać sprawę seryjnego mordercy grasującego w Nowym Jorku.

Sara Howard to pierwsza osoba płci żeńskiej pracująca w nowojorskiej policji. Bohaterka jest bardzo ambitna, odważna i próbuje odnaleźć się w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Jej ciekawą historię poznajemy w trakcie rozwoju okrutnych wydarzeń spowodowanych przez seryjnego mordercę. Ten serial skupiony jest zarówno na aspekcie psychologicznym, jak i na znalezieniu zabójcy, który dokonuje mrożących krew w żyłach aktów zbrodni.

3. Dom z papieru (2017)

Opis: Profesor rekrutuje młodą złodziejkę i siedmiu innych przestępców do udziału w wielkim skoku- ich celem będzie hiszpańska mennica.

Tokio to główna, nieustraszona bohaterka oraz narratorka serialu „Dom z papieru”. Tokio łamie wszystkie ustalone przez grupę zasady i bardzo często działa pod wpływem emocji.  Jest femme fatale o intrygującej urodzie skradającą serca mężczyzn. Akcja serialu opiera się na planie Profesora, który zwerbował ekipę do napadu na hiszpańską mennicę. Nie brak tu dynamiki i napięcia.

4. The Sinner (2017)

Opis sezonu 1: Pewnego popołudnia kobieta wpada w szał na plaży i zabija nożem nieznanego mężczyznę, co burzy spokój w jej rodzinnym miasteczku.

Tajemnice ludzkiego umysłu nie znają granic. Przykładem jest główna bohaterka pierwszego sezonu serialu „The Sinner”. Dlaczego kobieta z idealnym, ułożonym życiem zabiła z zimną krwią obcego mężczyznę? Po obejrzeniu serialu poznacie głęboko skrywany motyw morderstwa, którego nikt się nie spodziewał. Musicie go zobaczyć!

5. Marcella (2017)

Opis: Marcella jest świeżo po rozwodzie. Po 12 latach postanawia wrócić do pracy jako detektyw w Londynie.

Główna bohaterka próbuje schwytać seryjnego mordercę młodych kobiet. Marcellę poznajemy jako kobietę, której nieobce są problemy życia codziennego. Jest to postać o bardzo złożonej naturze. Dzięki fantastycznej grze aktorskiej Anny Friel można dostrzec jakie piętno odciskają na niej trudne doświadczenia. Warto rozważyć tę propozycję, gdyż fabuła jest naprawdę interesująca, a serial został doceniony nagrodą Emmy.

Zobacz też: 10 filmowych perełek, które mogliście pominąć na Netflixie

Tekst: Klaudia Furmańczak

Komentarze
Rate this post
Klaudia Furmańczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

20 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago