Hostel dla moli książkowych

Nietypowe miejsce otwarte zostanie we wrześniu w Ikebukuro, handlowej dzielnicy Tokio. Według zapowiedzi, hostel nie zaoferuje standardowego pokoju. Po wyczerpującej lekturze goście będą mogli wpaść w objęcia Morfeusza między regałami.

Z hostelu skorzystają nie tylko turyści, szukający noclegu, ale również osoby, które poczują chęć na poczytanie książki. Analizując wizualizacje udostępnione w sieci, można domyślać się, że klasyczne pokoje zastąpione zostaną przez wnęki na łóżka. Będą znajdować się za regałami, a na wejściach zawisną zasłonki. Tak, by zapewnić czytelnikom odrobinę prywatności. Wnętrze hostelu zaprojektowane zostało przez Makoto Tanijiriego i Ai Yoshidę z Suppose Design Office. Otwarcie przewidziano na jesień 2015 roku. Wszystkich zainteresowanych ceną, prosimy jednak o cierpliwość – nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będzie przyjemność spędzenia nocy wśród książek.

ksiazko-hostel-1-600x434

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


ksiazko-hostel-2

Jedna z księgarń Shibuya w Tokio zaprezentowała na swojej wystawie, jak mogłaby wyglądać przykładowa wnęka z łóżkiem.

3

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News