Categories: artfilm

Homemade to pamiętnik artystów z czasów izolacji

Co gdyby całkowicie odmienni artyści ze świata kina zjednoczyli się by stworzyć jeden projekt? Co gdyby każdy z nich mógł stworzyć w nim coś odrębnego? Gdyby zrobili to bez budżetu czy wyspecjalizowanego sprzętu? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć najnowsza produkcja Netflixa – Homemade.

Pandemia Koronawirusa zmusiła cały świat do wstrzymania oddechu. Każdy z nas musiał spędzić swój czas w izolacji. Nie inaczej było w przypadku największych gwiazd współczesnego kina. W najnowszym projekcie Netflixa poznamy efekty ich twórczości w odosobnieniu.

Paolo Sorrentino, Maggie Gyllenhaal, Kristen Stewart – to tylko niektóre osoby których zwierzenia, przemyślenia i wizje poznamy w produkcji Homemade. Ta kolekcja krótkich metraży nie będzie ograniczała się do jednego wątku, scenariusza czy nawet gatunku. Każdy z kilkunastu zaangażowanych artystów będzie miał okazję opowiedzenia swojej historii z czasu izolacji.

Ograniczenia, z którymi musieli borykać się twórcy filmów, z pewnością sprowokowały ich kreatywność. Choć mamy do czynienia z największymi reżyserami i aktorami naszych czasów, w obliczu pandemii doskwierały im te same problemy co nam wszystkim. Zamknięci w czterech ścianach, bez budżetu i ekipy, do których są przyzwyczajeni, zdają się jedynie na własną inwencję twórczą. Homemade to pochwała sztuki filmowej w jej najprostszym, a zarazem najpiękniejszym wydaniu. Tworzona zarówno z pasji, jak i miłości do kina.

Sztuka to sposób ujęcia czegoś znajomego z nowej perspektywy. Słyszymy w najnowszym zwiastunie Homemade i to z pewnością zobaczymy: subiektywny głos każdego z zaangażowanych artystów odnośnie rzeczywistości, w której znalazł się cały świat.

Netflix przyzwyczaił nas do otwartości w rozmawianiu o naszych codziennych problemach. Kolejną dawkę szczerego kina, wprost od samych twórców, dostaniemy już 30ego czerwca. 

Tekst: Wiktor Knowski

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago