„Homecoming: A Film by Beyoncé” jest już na Netflix! Artystka przygotowała dla fanów jeszcze jedną niespodziankę…

Czarno-biały portret kobiety w turbanie z rękami na głowie

Film Homecoming: A Film by Beyoncé pozwala zajrzeć za kulisy słynnego występu artystki na festiwalu Coachella w 2018 roku.

Przeplatany ujęciami pokazującymi przygotowania do koncertu, Homecoming pozwala podejrzeć proces powstawania tego niezwykłego występu, który stał się prawdziwym wydarzeniem kulturowym.

Koncert Beyoncé podczas Coachelli był hołdem złożonym amerykańskim szkołom i uniwersytetom, które od XIX wieku zajmowały się kształceniem osób czarnoskórych. Jedną z tych szkół – Fisk University – ukończył ojciec artystki, Matthew Knowles.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.instagram.com/p/BwWPe5UnJ0c/

Beyoncé skupia uwagę na wizjonerach, którzy ją zainspirowali – absolwentach wspomnianych szkół takich jak Toni Morrison, Alice Walker, aktywistka Marian Wright Edelman, oraz naukowiec W.E.B. Du Bois, i wpływowych artystach i artystkach, takich jak Nina Simone, Maya Angelou, Chimamanda Ngozi Adichie i Audre Lorde.

Nakręcony w ciągu ośmiu miesięcy film pokazuje powrót artystki na scenę i proces przygotowań, który trwał cztery miesiące i w który zaangażowane było ponad 150 muzyków, tancerzy i artystów, wybranych przez samą gwiazdę.

Wiedzieliśmy, że nic takiego nie zostało jeszcze stworzone na żadnym festiwalu kiedykolwiek wcześniej. To musiało być coś, czego nie da się z porównać z niczym innym. Ten występ to hołd dla bardzo istotnej części afroamerykańskiej kultury. Musiał być zarazem prawdziwy dla tych, którzy dobrze znają tę historię, jak i zapewniać dobrą rozrywkę oraz jednocześnie edukować tych, którzy o tym nie wiedzą. Ten cel przyświecał mi zarówno przy tworzeniu filmu, jak i koncertu — mówi Beyoncé.

Dodatkowym prezentem dla fanów jest utwór Before I Let Go, który można usłyszeć w napisach końcowych. Utwór jest coverem klasyka r&b Frankiego Beverly & Maze z 1981 roku, który można było usłyszeć podczas meczów drużyny szkół HBCU.

Nagranie znalazło się także na płycie Homecoming: The Live Album, która zawiera muzykę z całego koncertu. Album dostępny jest już w serwisach streamingowych.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News