Hokus pokus, czary mary!

#1 Szkoła Czarownic 1996 reż. Andrew Fleming

Film opowiada historię czterech dziewczyn, praktykujących razem magię. Dzięki swoim mocom mogą być piękne, zdobyć wymarzonego chłopaka, czy po prostu mieć władzę. Jednym słowem dzięki swoim zdolnościom mają wszystko, o czym marzy każda przeciętna nastolatka. Która z nas wieku 14, czy 16 lat nie chciała być czarownicą, aby rozkochać w sobie najprzystojniejszego chłopaka w szkole?

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 Czarownice z Salem 1996 reż. Nicholas Hytner

Każdy słyszał historię o czarownicach z Salem. Hytnerowska ekranizacja sztuki została nakręcona w mrocznym klimacie, jednak bardzo realistycznie. Fabuła bardzo dokładnie opisuje absurdy mające miejsce podczas polowań na czarownice. Film z pogranicza horroru, z pewnością Was zaciekawi.

 

#3 Czarownice z Eastwick 1987 reż. George Miller

Jak zwykle to właśnie mężczyzna jest źródłem wszelkich problemów. Daryl Van Horne, bogaty i ekscentryczny nieznajomy, o demonicznych brwiach Jacka Nicholsona jest ucieleśnieniem marzeń trzech przyjaciółek. Tematyka filmu jest lekka tylko pozornie. Pokazuje, że kobiety same nie wiedzą, czego właściwie chcą od mężczyzny.

 

#4 Totalna Magia 1998 reż. Griffin Dunne

Film jest zbyt straszny dla dzieci i zbyt dziecinny dla dorosłych. Dla kogo został właściwie nakręcony? Z jednej strony mamy tutaj słodkie czarownice, które robią magiczne eliksiry i szampony ziołowe, a z drugiej strony widzimy porwanie przez chłopaka, który umiera z nadużycia. A potem zmartwychwstaje. I nikt nie wie o co chodzi.

 

#5 Hokus Pokus 1993 reż. Kenny Ortega

Carrie Bradshaw czarownicą? Niepodkutą? Wszyscy mamy lekki mindfuck. Hokus Pokus rozpaczliwie błaga o samodyscyplinę. Oglądając ten film czujesz się jak na imprezie, na którą nie zostałeś zaproszony. Wszyscy śmieją się ze swoich żartów, a Ty ich nie łapiesz, bo nie jesteś w towarzystwie. Nawet wiedźmy w tym filmie nie mają osobowości.

 

 

Zdjęcia | Filmweb.pl

Tekst | Basia Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News