HIRO weekenduje

W ten weekend dzieje się tak dużo, że niewyjście z domu byłoby grzechem! Sprawdźcie naszą listę, aby znaleźć coś dla siebie, łapcie okazje i korzystajcie z wiosennej pogody.

PIĄTEK

Justin Timberlake się upija, a Mila Kunis tańczy wokół niego

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


GARDENALIA 2016

Impreza plenerowa organizowana już po raz dziewiąty przez zarządy samorządów studentów Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych. A w planach m.in. Alkopoligamia Showcase, Marika i Eric Shoves Them In His Pocket.

*Gdzie: za budynkami Wydziału przy Nowym Świecie 67 i 69

*Start: 15:00

*Wstęp: free (wstęp mają tylko osoby pełnoletnie)

13. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

Największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i jeden z większych w Europie już w ten piątek startuje po raz trzynasty. Poza samymi filmami odbędą się także różne debaty oraz koncerty. Cała impreza potrwa do 22. maja.

*Gdzie: Kinoteka PKiN, Kino Luna, Iluzjon Filmoteki Narodowej

*Start: 12:00

MAC MILLER

Amerykański raper do Warszawy przyjedzie promując swoją ostatnią płytę GO:OD AM wydaną we wrześniu ubiegłego roku. A komu nie uda się zdobyć biletu, ten będzie mieć szansę na zobaczenie artysty na Open’erze!

*Gdzie: Palladium

*Start: 19:00

*Wstęp: 105-120 zł

Spektakl „Las”

Spektakl odbędzie się w ramach VI Dni Teatru na Mokotowie. Jedyną osobą, jaką będzie można zobaczyć na scenie, to Angelika Pytel, która jest jednocześnie odpowiedzialna za scenariusz (razem z Agatą Suropek), reżyserię i muzykę (wraz z Pawłem Rychertem, z którym tworzy zespół Violet Ultra). A najtrafniej treść spektaklu przybliży nam sama autorka: Miasto, blokowisko, mieszkanie, łazienka, a w niej… las. Historia dziewczyny zagubionej w świecie w którym buty same tańczą, tajemnicy lasu zamieszkałego przez roje motyli strzeże drwal, zaś wanna napełnia się morską wodą. Czy można się rozpuścić? Dlaczego w mieście grasują wilki? Czy istnieje droga powrotna z mrocznego lasu? Jak uwierzyć w to wszystko, gdy zza okna dociera blask reklam i hałas tramwajów? Studium samotności w tłumie ludzi. Kiedy nie wiesz co powiedzieć po prostu to zaśpiewaj.

*Gdzie: Teatr Druga Strefa (Magazynowa 14A)

*Start: 20:00

*Wstęp: darmowy po uprzedniej rezerwacji telefonicznej wejściówek

Coco Rosie

Coco Rosie, czyli siostry Bianca oraz Sierra Casady, wracają do Warszawy promując swoją najnowszą płytę Heartache City. Do ich fanów zaliczają się nawet Anthony Hegarty czy Devenrda Banhart, a Jim Jarmusch o ich najnowszej płycie powiedział: brzmi jakby śpiewały dla ciebie dwie Billie Holiday z głosami wyższymi o oktawę, podczas gdy jesteś na kwasie w Tokyo w roku 1926. Nic dodać, nic ująć!

*Gdzie: Progresja Music Zone

*Start: 20:00

*Wstęp: 109 zł

POWITANIE CUDU

Cud nad Wisłą powraca! Na otwarciu zagrają m.in. Chloe Martini (dj set) oraz zespół Kroki.

*Gdzie: Cud nad Wisłą

*Start: 20:00

*Wstęp: free

KOKAFELLAZ x Barka

Swój nadwiślański sezon rozpoczyna także BarKa! A zagrają dla nas KokaFellaz.

*Gdzie: BarKa

*Start: 22:00

*Wstęp: free

Taniec, muzyka & Wisła // POMOST511

Jakby było wam mało otwarć, to powraca też Pomost 511! Z tą różnicą, że będzie to otwarcie dwudniowe, więc można wpadać i w piątek, i w sobotę. Pierwszego dnia rozruszają nas Miko Czajkowski, Last Robots oraz DJ Boogie, a drugiego dnia Exboyfriends wraz z Czesławem Mozilem.

*Gdzie: Pomost 511

*Start: 22:00

*Wstęp: free

SOBOTA

wilk z wall street, impreza na jachcie, leonardo dicaprio

VINTAGE WYPRZEDAŻ na Saskiej Kępie

Chcecie jak najlepiej przygotować się na sezon wakacyjny? Wybierzcie się na Vintage Wyprzedaż, gdzie czeka was mnóstwo promocji, letniej świeżości i wygody!

*Gdzie: Klubokawiarnia Towarzyska

*Start: 12:00

*Wstęp: free

Kwiatowe kule tzw. String gardens

Podobają wam się kwiatowe kule? Dzięki tym warsztatom będziecie mieli okazję zobaczyć, jak się je robi i wykonać je samodzielnie oraz otrzymać porady, jak później dbać o string gardens.

*Gdzie: Roślina (Schroegera 80)

*Start: 12:00

*Wstęp: free (ilość miejsc ograniczona)

Ostatnia wyprzedaż garażowa przedmiotów z magazynów “Emilki”

„Emilia” opróżnia magazyny. Jeśli macie ochotę uzupełnić swoją domową kolekcję np. książek czy plakatów, a przy okazji pomóc uprzątnąć „Emilię”, to śmiało wpadajcie!

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej

*Start: 12:00

*Wstęp: free

Jak YouTube kształtuje kreatywność? Debata po filmie „Thru You Princess (Presenting Princess Shaw)”

Celem debaty po filmie będzie przybliżenie zjawiska budowania popularności na YouTube oraz jak ten portal jest wykorzystywany w artystycznej twórczości. Gośćmi debaty będą: Cezik oraz Maciek Budzich.

*Gdzie: Kino Luna

*Start: 13:30

*Wstęp: bezpłatny na debatę, film 10-15 zł

MOŻNA | Wystawa studentów ASP w Wilanowie

39 młodych artystów udowodni, że nie sztuką jest coś pokazać, ale wiedzieć, jak to pokazać. Dlatego też od początku do końca to oni będą czuwać nad projektem – bez żadnych kuratorów, scenografów czy redaktorów, zadając sobie jednocześnie pytanie: czy można tworzyć świadomie? Otwarcie wystawy odbędzie się w Noc Muzeów, potem będzie można ją oglądać od 15. maja do 2. czerwca.

*Gdzie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

*Start: 19:00

*Wstęp: free

Sestra / Szron / Jukka

A jeśli najdzie was ochota na jakiś koncert w sobotę, to polecamy Chmury! Zagrają: Sestra – smutny zespół z Berlina grający smutną muzykę w stylu Nicka Cave’a, którzy swoją EP-kę nazwali Thank you for coming to the show, I hope you like it as much as we do. Szron z Warszawy, który niedawno wydał płytę Woes i grają muzykę już nie smutną, lecz głośną, oraz Jukka, którzy w swoich brzmieniach łączą japońskie fale i radzieckie szumy.

*Gdzie: Chmury

*Start: 20:00

*Wstęp: 15 zł

Noc Muzeów 2016

Noc Muzeów w Warszawie odbywa się już od 13 lat i obecnie gromadzi ponad 250 instytucji, a w tym nie tylko same muzea. To idealny dzień, żeby w końcu odwiedzić muzea, do których np. wybieraliście się od dawna, ale zawsze coś wam wypadało!

*Gdzie: wszędzie!

*Start: 11:00

*Wstęp: free

NIEDZIELA

jim carrey w zielonej masce, it's party time

OCH!BAZAR majówka u polskich projektantów

Jeśli wspieracie polskie marki, koniecznie udajcie się na OCH!BAZAR, gdzie znajdziecie ponad sto polskich wystawców. Będą ubrania, biżuteria, buty, torebki, rzeczy do wystroju wnętrz i wiele innych.

*Gdzie: BABKA do wynajęcia (Młocińska 5/7)

*Start: 11:00

*Wstęp: free

Żoliborz Vintage Market – Otwieramy Żoliborz

Jedną z atrakcji Otwarcia Żoliborza będzie vintage market. Jeśli od zawsze uważaliście się za poszukiwaczy skarbów – to jest właśnie miejsce dla was!

*Gdzie: Park im. Stefana Żeromskiego

*Start: 12:00

*Wstęp: free

Garażówka Grochowska

Jak macie dużo niepotrzebnych rzeczy w szafie, piwnicy i na strychu – rezerwujcie stolik w Kici i sprzedawajcie (lub wymieniajcie) do woli. Jak macie za mało rzeczy w szafie, piwnicy i na strychu – idźcie do Kici i pomóżcie innym pozbyć się ich przedmiotów. Niech stare rzeczy dostaną nowe życie!

*Gdzie: Klubokawiarnia Kicia Kocia

*Start: 14:00

*Wstęp: free (dla zwiedzająco-kupujących)

JARS + Bastard Disco

Jars pochodzą z Rosji i swoją ścieżkę muzyczną zaczynali od rasowego grunge’u, a wraz z ostatnią płytą zeszli na drogę math-core’a. Bastard Disco są młodym zespołem z Warszawy i, jak sami obiecują, zagrają źle, bo po co mają grać dobrze, jeśli wszystkie inne nasze ulubione kapele tak grają.

*Gdzie: Chmury

*Start: 20:00

*Wstęp: 15 zł

PAULA & KAROL na żywo w Niebie

Paula & Karol są nadzieją polskiej sceny muzycznej. Pięć lat temu The Guardian umieścił ich na liście „Dźwięki świata”, która miała promować najciekawsze młode zespoły, a ponadto zjeździli ładny kawałek świata objeżdżając różne festiwale.

*Gdzie: Niebo

*Start: 19:00

*Wstęp: 30 zł

DIXON

Niemiecki multiinstrumentalista, ze środowiskiem klubowym kojarzony od połowy lat 90. Portal Resident Advisor już trzeci rok z rzędu uznaje go za najlepszego DJ-a na świecie.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia

*Start: 22:00

*Wstęp: 35-45 zł

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News