HIRO weekenduje

Zregenerowaliście siły podczas przerwy świątecznej? Czas więc znów rzucić się w wir zabawy! Przygotowaliśmy dla was kolejną potężną dawkę energii i atrakcji. W ten weekend z pewnością nie zmarzniecie.

PIĄTEK

Gif1

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

69 urodziny Davida Bowiego

David Bowie 8 stycznia kończy 69 lat. Miło by było oddać facetowi mały hołd. Będzie dużo jego muzyki, lecz nie tylko. Koniecznie wystylizujcie się na Davida!

*Gdzie: Bar Studio (Plac Defilad 1)

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł

After po sylwku

Ta chwila, gdy nad ranem kolega zaczyna fristajlować o „beemce” pod nowy kawałek Perca. Ta chwila, gdzie zakładasz na nos przeciwsłoneczne okulary, a znajoma poznana w klubie nakleja Ci na czoło kartę z napisem: „Joana D’Arc”. Ta chwila nazywa się AFTER.

*Gdzie: Nowa Jerozolima (Al. Jerozolimskie 57)

*Start: 23:00

*Wstęp: 20 zł

Friday I’m in love

Piątek z najlepszą selekcją wesołych i smutnych piosenek do tańca. Alternatywna dyskoteka, częste zmiany tempa, chóralne śpiewy, tańce na stołach i nagle: „Proszę Państwa, już rano, koniec imprezy, zapraszamy jutro”.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka (11 listopada 22)

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł

Old School vs New School

Za piątkowymi gramofonami staną panowie, o których śmiało można powiedzieć „Legenda Polskiej sceny Hip Hop”: Dj 600V i Dj Mario, a wspierać ich będą Dj Hubson i Dj Dtl. Z głośników konkretna dawka oldschoolowych rap bengerów, jak i wszystko, co w dzisiejszym Rapie/ Trapie najlepsze.

*Gdzie: 55 (Żurawia 32/34)

*Start: 22:00

*Wstęp: 20 zł

Zacieralia

IX edycja festiwalu! Usłyszymy 19 zespołów muzycznych, będą filmy Naffnaffa z Wiesławem Wszywką, kabaret Paszkot, Niebieski Robi Kreski będzie na żywo malował. Wystąpią zespoły młode oraz starzy wyjadacze. „Złem jest, bezwstydem i wielką hańbą nie przyjść na Zacieralia”.

*Gdzie: Progresja Music Zone (Fort Wola 22)

*StartL 16:00

*Wstęp: 28 zł

SYMPOZJUM Między „starą rzeczowością” a „naiwnym konceptualizmem”

W ramach cyklu Zofia Rydet fotografowała mieszkańców Polski we wnętrzach lub na progach ich domów, gromadząc ogromne, liczące kilkanaście tysięcy negatywów archiwum twarzy, wnętrz, przedmiotów, obrazów. Projekt pochłonął ją bez reszty, do tego stopnia, że nigdy nie zdążyła nadać mu ostatecznego kształtu.

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Emilii Plater 51)

*Start: 15:30

*Wstęp: Wolny

Orły 2016

Święto polskiego kina, czyli przegląd wszystkich filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych Orły.  Na fanów dobrego kina czeka ponad 40 tytułów i spotkania z wybitnymi twórcami. W programie zobaczymy takie filmy jak: „Fotograf”, „Body/Ciało”, „Obce niebo”, „Intruz” i wiele innych.

*Gdzie: Iluzjon Filmoteki Narodowej (Narbutta 50A)

*Start: 20:00

*Wstęp: 17 zł/film

Cykl muzea a wspólnota

Trzecie spotkanie w cyklu będzie miało charakter autokrytyczny —poświęcone na rozmowę o Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Celem serii spotkań jest zwrócenie uwagi na relację pomiędzy współczesną sztuką i jej muzeum a współczesnym społeczeństwem.

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Emilii Plater 51)

*Start: 19:15

*Wstęp: Wolny

Late Night Karaoke

Kiedy piliście w Warszawie piwo butelkowe za 5zł? Połączenie sztuki, książek i dobrej kawy, a teraz jeszcze karaoke. Śpiew, a szczególnie publiczny może być lekko przytłaczający. Dlatego dla gości z listy FB szocik cytrynówki własnej roboty na miodzie lipowym free na wejściu!

*Gdzie: MiTo (Waryńskiego 28)

*Start: 19:00

*Wstęp: Wolny

Premiera internetowa filmu „Bal Utacony”

Minęło niemal półtora roku od premiery, pora w końcu udostępnić film publicznie w internecie.

Stosowny link pojawi się na stronie wydarzenia na Facebooku.

SOBOTA

Gif2

Warsaw Jungle Massive 19

Muzyka basowa z jamajskim pazurem. Dokładnie tego dnia jeden z pomysłodawców cyklu FreedomSound świętować będzie swoje okrągłe kolejne 18-naste urodziny! Zapowiada się dużo gości oraz jeszcze więcej dobrej muzyki okraszanej grubymi głosami.

*Gdzie: Spółdzielnia Dom Qltury

*Start: 21:00

*Wstęp: 10 zł

Regres, Heatseeker, Prisoners

Lubisz Blitz? No Hope For The Kids? Francuskie Oi! Music? Ta kapela gra dla Ciebie. Lublin. Pierwszy raz w Warszawie.

*Gdzie: Chmury (11 listopada 22)

*Start: 19:30

*Wstęp: 15 zł

Amerykański bufet śniadaniowy

Podawane będą: cheeseburgery wołowe z rukolą i warzywami w chrupiącej bułce, jajka sadzone z bekonem na tostach, skrzydełka w sosie BBQ, czekoladowe brownie z karmelem i wiele innych pyszności.

*Gdzie: Leniviec (Poznańska 7)

*Start: 9:00

*Wstęp: 30 zł

Oficjalne otwarcie drugiego lokalu – Falafel Bejrut

Nowe miejsce znanego lokalu, tak samo dobry smak. Be the change and go vegan!

*Gdzie: Nowolipki 15

*Start: 12:00

*Wstęp: Ceny w menu

„Świat uczuć i wyobraźni” Zofii Rydet

Spektakl audiowizualny, którego tworzywem są przeźrocza rzutowane na ekran zsynchronizowany z nimi dźwięk, to pokaz towarzyszący wystawie i konferencji poświęconej twórczości artystki.

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Emilii Plater 51)

*Start: 18:00

*Wstęp: Wolny

Kredytowa Narzeczona vol. 2

Kolejny raz dziewczyny rozkręcają sobotni melanż, będzie ogień i tańce do białego rana. Girls Power 100%

*Gdzie: Miłość (Kredytowa 9)

*Start: 22:00

*Wstęp:

Nie ma już miłości

Styczniową nocą odbędzie się kolejna już potańcówka. Miłą bezpretensjonalną atmosferę oraz ładne taneczne muzyczne utwory zapewni sympatyczna obsługa lokalu wraz z didżejem

*Gdzie: Klubojadalnia Eufemia

*Start: 21:00

*Wstęp: 5 zł

UVB [MORD/BERLIN]

UVB to młody francuski DJ i producent, który już zdążył sporo namieszać na światowej scenie techno. W swoich setach stawia na energię, sięgając często po klasyczne, bezkompromisowe numery.

*Gdzie: Nowa Jerozolima (Al. Jerozolimskie 57)

*Start: 23:00

*Wstęp: 20 zł

Jak rozmawiać o latach 40.?

Wystawa próbująca przedstawić złożoność nastrojów społecznych i napięcia polityczne w powojennej Polsce znalazły swoje odzwierciedlenie w sztukach plastycznych, fotografii, filmie, a także architekturze i wzornictwie.

*Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (Małachowskiego 3)

*Start: 16:00

*Wstęp: Wolny

NIEDZIELA

Gif3

WOŚP afterparty

24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zaraz po ”światełku do nieba”, które klasycznie odbędzie się pod samym PKiN o godz. 20 zagrany zostanie elektroniczny after o mocy regularnej imprezy klubowej!

*Gdzie: Nowa Jerozolima (Al. Jerozolimskie 57)

*Start: 20:00

*Wstęp: 5 zł

Wieczór gier psychologicznych

Świetny pomysł na wieczór. Oprócz planszówek oraz łamigłówek, będzie wachlarz gier, ćwiczeń i zabaw interakcyjnych, które odbywać się będą pod okiem profesjonalnego trenera.

*Gdzie: Terapeutyczna Kawiarnia (Braci Wagów 10)

*Start: 16:00

*Wstęp: Wolny

Wieczór z piosenkami Louisa Armstronga

W muzyczny świat Luisa Armostronga wprowadzi Michał Pijewski, który jako jedna z nielicznych osób gra i śpiewa ponad 50 utworów Louisa, od wczesnych nagrań z okresu Chicago („Hot Five” czy „Hot Seven”) do późniejszych pochodzących z Louis Armstrong And His All Stars.

*Gdzie: Klub Harenda (Krakowskie Przedmieście 4/6)

*Start: 19:30

*Wstęp: 20 zł

Teatr Pijana Sypialnia/ „Osmędeusze”

Spektakl zdobył główne nagrody na najważniejszych festiwalach w całej Polsce. Cudownie będzie go pokazać w Klubokawiarni Kicia Kocia na Grochowie – miejscu dedykowanemu Mironowi Białoszewskiemu, autorowi „Osmędeuszy”.

*Gdzie: Klubokawiarnia Kicia Kocia (Al. Stanów Zjednoczonych 68)

*Start: 19:30

*Wstęp: 15 zł

„Ludzie, duchy, drzewa” oraz „Mekka nurków Raja Ampat”

Podróż przez bagna namorzynowe i lasy południa Nowei Gwinei, tereny plemion Asmat i Korowai. Odwiedź odchodzący powoli w niepamięć świat wojowników, łowców głów i kanibali. Miejsce, w którym ludzie żyją w domach zbudowanych w koronach drzew, polują na czarownice i wciąż posługują się kamiennymi narzędziami, pozostając wierni tradycji i wierzeniom przodków.

*Gdzie: Południk Zero (Wilcza 25)

*Start: 18:00

*Wstęp: Wolny

Nietoperz

Kornél Mundruczó wraz z zespołem TR Warszawa realizuje klasyczną operę buffo. Sięgając po utwór, który powstał równolegle z ogłoszeniem przez Nietzschego śmierci Boga, węgierski reżyser podejmuje temat „śmierci bez Boga” i zadaje nieśmiertelne pytanie: czy i w jakim stopniu wolno nam decydować o własnym istnieniu.

*Gdzie: Tr Warszawa (Marszałkowska 8)

*Start: 19:00

*Wstęp: 100 zł

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News