HIRO weekenduje

Dla spragnionych mocnych wrażeń mamy kolejną dawkę najlepszych wydarzeń. Znajdzie się coś dla ciała, jak i dla duszy. Nie daj się jesiennej chandrze i razem z nami wyrusz w miasto!

PIĄTEK

gif1

Ugryźć kawałek świata, czyli The Epic Apple Journey Around the World

Szczepan Ligęza postanowił przeżyć swoje 26 urodziny w sposób wyjątkowy, zwiedzając w ciągu roku 26 państw na świecie. Przemierzył blisko 120 000 km, 6 kontynentów i 26 krajów. Na spotkaniu opowie o swoich przygodach.

*Gdzie: Klubokawiarnia Tam I z Powrotem, Antoniego Odyńca 71

*Start: 19:00

*Wstęp: wolny

The Qemists/ UK (Dj Set) DRUM & BASS QULTURA

The Qemists na wiele sposobów są czymś w rodzaju Qonundrum. Uwodzą fanów rocka – brzmieniem, fanów dance’u- mieszanką instrumentów grających na żywo z brzmieniem stworzonym na komputerze. Tworzą niepowtarzalne połączenia muzyki elektronicznej z metalem.

*Gdzie: Klub GramOFF/ON, Chłodna 35/37

*Start: 22:00

*Wstęp: 25 zł/15 zł (przedsprzedaż)

Purity Ring, support: Empress Of

Choć Megane James i Corin Roddick swoją twórczość określają jako future pop, w ich muzyce przewijają się różne gatunki muzyki elektronicznej, od postdubstepu przez electro, synthpop czy new wave. Mieszance brzmieniowej i stylistycznej towarzyszy dodatkowo niebanalna warstwa liryczna.

*Gdzie: Klub Proxima, Żwirki I Wigury 99a

*Start: 19:00

*Wstęp: 90 zł

José González

José González jest zarówno wokalistą jak i autorem tekstów, a jego album „Veneer” zyskał status złotej płyty. Teraz szwedzki muzyk wystąpi wraz z zespołem na jedynym klubowym koncercie!

*Gdzie: Progresja Music Zone, Fort Wola 22

*Start: 20:00

*Wstęp: 110 zł

Days of no Light 2015: Blaze of Perdition, Mord’A’Stigmata, Moanaa

Trzy nazwy, które w ostatnich miesiącach silnie zaznaczyły swą indywidualność w świecie polskiej ekstremy. Trzy zespoły będące u szczytu albo na najlepszej na niego drodze. Podczas listopadowej trasy ukażą wiele barw otchłani przemierzając całą Polskę.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

*Start: 19:30

*Wstęp:  45 zł/35 zł (przedsprzedaż)

TSD na żywo, suport: WhoIsWho

Transsexdisco to zespół który ma za zadanie przenieść słuchaczy w swobodny świat wyrażania emocji, prostych niekontrolowanych zachowań, wolności i przerysowanych odczuć. Muzyka ma stanowić swoisty folklor czasu, przypominać kim byliśmy i kim jesteśmy.

*Gdzie: Klub Harenda, Krakowskie Przedmieście 4/6

*Start: 20:30

*Wstęp: 20 zł

Tramwaj zwany pożądaniem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak najwięcej o prewencji HIV/AIDS i poznać ludzi, dla których nie ma tematów tabu, to wydarzenie jest dla Ciebie. Imprezowy autobus będzie poruszać się po Warszawie, zapraszając napotkanych gości na wspólną, bezpieczną podróż ku pożądaniu.

*Gdzie: Klubokawiarnia Medyka, Oczki 1a

*Start: 21:00

*Wstęp: wolny

Houserka

Historyczne Radio, historyczna Audycja, której w niektóre weekendy słuchało podobno 50 tysięcy ludzi. Na Houserce „wychowały się” i kreowały swój gust muzyczny tysiące młodych i nieco starszych ludzi. To ye Houserka – nie ściemka – jak mawiał klasyk.

*Gdzie: Nowa Jerozolima, Al. Jerozolimskie 57

*Start: 23:00

*Wstęp: 20 zł

SOBOTA

gif2

Fashion Impression. Show modowe

Pokaz kolekcji modowych Magdaleny Michalak, Patrycji Plesiak i Andrzeja Cieślika. Oprócz tego występy wokalistów i tancerzy z Konstantynowa Łódzkiego.

*Gdzie: Dom Kultury Zacisze, Blokowa 1

*Start: 18:00

*Wstęp: wolny

Brutaż #43

Festiwal muzyki elektronicznej rodem z Warszawy. Stanowi przestrzeń ekspresji i komunikacji – niekoniecznie tej konwencjonalnej.

*Gdzie: Klub Fugazi, Mińska 65

*Start: 22:00

*Wstęp: 15 zł

Dzikie otwarcie sezonu snow

Dzik jest dziki to każdy wie, ale jeszcze nikt nie widział połączenia dzika i oczekujących na zimę snowboardzistów. Pomimo nadchodzącego sezonu zimowego może być bardzo gorąco.

*Gdzie: DZiK, Belwederska 44A

*Start: 21:00

*Wstęp: 15 zł

Nagły Atak Spawacza, support: Kozim, KSL i Mateusz Czech

Muzyka zespołu to głównie hardcore rap. Na niektórych utworach muzycy eksperymentują z muzyką reggae, rapcore, dance, gangsta rap. Stylistyka utworów jest różna – niektóre są mroczne, psychodeliczne inne wesołe, żartobliwe.

*Gdzie: Spółdzielnia Dom Qltury, Burakowska 12

*Start: 21:00

*Wstęp: 20 zł

Impreza DROP IT HARD!

Impreza, której jakość i moc nie pozwoli spać spokojnie wszystkim koneserom i fascynatkom charakternych, wyrazistych beatów z gatunków techno, acid, jungle, hardtek i acidcore.

Tej nocy poczujecie naprawdę potężne, dobrze wysterowane nagłośnienie.

*Gdzie: GramOFF/ON, Chłdna 35/37

*Start: 23:00

*Wstęp:  15 zł

Distorted Festival: Sean Nicholas Savage + Touch Mob

Sean Nicholas Savage – podpora Arbutus Records, w rodzinnym Quebecu ma już status legendy. Człowiek, który napisze dwanaście piosenek zanim wstaniesz z łóżka. I zaśpiewa je głosem chorego kanarka. Piszą o nim różnie: wariat, geniusz, filozof, pop-prorok.

*Gdzie: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

*Start: 22:00

*Wstęp: 25 zł

Beyonce ‘’7/11” PARTY

Tego wieczora spodziewajcie się przelotu przez przebogaty dorobek pani Carterowej, a także selekcji w klimatach hitowego r&b, lekko przyprawionego rapem. Czyli coś i dla „Single Ladies” i dla tych będących 'Drunk in Love”.

*Gdzie: BAL, Nowogrodzka 31

*Start: 22:00

*Wstęp: 20 zł

Grand Bazar inspired by Honor – targi mody

Cykliczne wydarzenie organizowane na dwóch piętrach zabytkowego Domu, podczas którego prezentowane są najnowsze kolekcje polskich i zagranicznych projektantów i marek.

*Gdzie: Dom Towarowy Bracia Jabłowscy, Bracka 25

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

NIEDZIELA

gif3

Warszawski buduar – zmysłowe targi dla kobiet

Event w charakterze wieczornym z dobrą muzyką którą zapewni KiM. Wśród wystawców: pokazy szkół Pole Dance, brafitting, afrodyzjaki w jedzeniu, zmysłowe sukienki, piękna bielizna, erotyczne gadżety i zabawki, wyjątkowe kosmetyki i zapachy, usługi spa i masaże, dobre słodycze

*Gdzie: Znajomi Znajomych, Wilcza 58a

*Start: 16:00

*Wstęp: wolny

Niedzielne wege obiadki w formie kursu gotowania

Chcesz zostać wegetarianinem, a nie wiesz od czego zacząć ? Chcesz wzbogacić swoją kuchnię o proste wegetariańskie dania? Wpadnij!

*Gdzie: Lwowska 11/1

*Start: 13:00

*Wstęp: wolny

Targ Winyli

Jest to okazja, by upolować białego kruka czarnych krążków, zrobić komuś gramofonowy upominek, sprzedać niepotrzebne winyle albo uzupełnić kolekcję, kupując brakujące albumy. A przede wszystkim można będzie spotkać fascynatów trzeszczących płyt.

*Gdzie: Klubokawiarnia Kicia Kocia, al. Stanów Zjednoczonych 68

*Start: 13:00

*Wstęp: wolny

Vintage Market

Impreza vintage dla fanów dobrego stylu, pasjonatów mody i poszukiwaczy skarbów. Wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, które pozwoli Wam zdobyć ubrania, buty i dodatki w stylu vintage i retro!

*Gdzie: Klub Regeneracja, Puławska 61

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Koncert: Godspeed You! Black Emperor

Legendarny kanadyjski zespół słynie z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy eklektyzm post-rocka, potęgę epickiej muzyki gitarowej, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z całego świata.

*Gdzie: Progresja Music Zone, Fort Wola 22

*Start: 20:00

*Wstęp: 110 zł

Kino śniadanie #4 // 48 Hour Film Projec

Plan jest taki: przychodzicie, zapełniacie talerze pysznym jedzeniem z przygotowanego przez nas szwedzkiego stołu (pasty, twarożki, świeże sałatki, pancakes), siadacie wygodnie i w momencie, w którym miejsca się zapełnią, zapada ciemność i zaczyna się projekcja.

*Gdzie: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

*Start: 11:30

*Wstęp: 22 zł (cena śniadania)

CAŁOWEEKENDOWE

gif4

Wystawa Wojciecha Fangora

Nagroda im. Jana Cybisa w 2014 roku przyznana została autorowi słynnych obrazów optycznych, Wojciechowi Fangorowi. Z tej okazji przygotowana została wystawa prezentująca dorobek wybitnego Artysty. Będzie to pierwsza pośmiertna wystawa Mistrza.

*Gdzie: Okręg Warszawski ZPAP, Mazowiecka 11a

*Kiedy: 6 listopad – 15 grudnia

*Wstęp: 15 zł

Marta Nadolle – … A ja i tak was lubię

Artystka rejestruje zwykłe sytuacje, dodając do nich trafny komentarz. To też doświadczenia każdego z nas – relacje z innymi ludźmi, intymność, alienacja czy poszukiwanie miłości.

*Gdzie: Galeria Promocyjna, Rynek Starego Miasta 2

*Kiedy: 4-29 listopada

*Wstęp: wolny

Zuzanna Sękowska, Łukasz Radziszewski ,,Niewojenni”

Zapis wojen niebyłych. Opowieść poszlakowa o wojnie. Trwale nierozwiązana, zawieszona. Ślad, przeczucie, przestroga. Obrazy wojny trwale rzutują na nasze postrzeganie świata, kształtują nas od najwcześniejszych lat, określają naszą przynależność światopoglądową.

*Gdzie: Miejsce Projektów Zachęty, Gałczyńskiego 3

*Kiedy: 6-15 listopada

*Wstęp: wolny

  1. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest Mike’owi Nicholsowi.

*Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,  ul. Mordechaja Anielewicza 6

*Kiedy: 2-8 listopada

*Wstęp: wolny

Move Mózg #3

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Cykl odbywa się w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie.

*Gdzie: MÓZG Warszawa, Jana Zamoyskiego 20

*Kiedy: 7-8 listopada

*Wstęp: 15 zł

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News