HIRO weekenduje

Po raz kolejny mamy dla was zestaw najlepszych wydarzeń tego tygodnia. Zapomnij o problemach dnia codziennego, wyjdź z domu i daj się ponieść prawdziwej zabawie. Trochę kultury, dużo imprez, wszystko wyselekcjonowane i najlepsze dla Was!

PIĄTEK

gif1

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Anja Schneider [Mobilee]

Ostatni raz w roku pańskim 2015 Nowa Jerozolima gościć będzie DJ-kę i producentkę z elektronicznego Olimpu, z samego szczytu dziennikarskich oraz klubowych zestawień muzycznych – szefowa topowej wytwórni mobilee records – Anja Schneider!

*Gdzie: Nowa Jerozolima (Al. Jerozolimskie 57)

*Start: 23:00

*Wstęp: 30 zł

Marek Sobczyk „muzeum” w cudzysłowie – otwarcie wystawy

„Muzeum” w cudzysłowie to autorski projekt Marka Sobczyka, na który składają się zrealizowane przez niego prace zainspirowane twórczością innych uznanych artystów. Instalacjom, rzeźbom i obiektom według idei Sobczyka towarzyszą obrazy Marka Sobczyka.

*Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (Małachowskiego 3)

*Start: 19:00

*Wstęp: wolny

Brutaż #44

Cykl imprez wszystkim już chyba znanym. Prawdziwa gratka dla fanów muzyki elektronicznej. Gwarancja imprezy do samego rana!

*Gdzie: Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)

*Start: 23:00

*Wstęp: 15 zł

JWP/BC „SEQUEL” – premierowy koncert WWA

Szykujcie się na przynajmniej potrójnie mistrzowski melanż. Będzie to premierowy koncert albumu „SEQUEL”. Czeka Was pierwszorzędne i starannie przekminione sceniczne show.

*Gdzie: 21:00

*Start: 1500m2 do wynajęcia (Emilii Plater 29)

*Wstęp: 50 zł

Polska premiera filmu ,,Fangor… zostaną obrazy” z udziałem reżysera Andrzeja Sapiji

W filmie dokumentalnym Sapiji wchodzimy do pracowni malarza i słuchamy jego opowieści o życiu i twórczości, poznajemy historię artysty u schyłku życia, po którym, jak sam mówi, kiedy już wyschną mity, zostaną obrazy.

*Gdzie: Muzeum Narodowe (Al. Jerozolimskie 3)

*Start: 18:00

*Wstęp: wolny

Konferencja ,,Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji”

Czy rzeczywiście istnieje podział na „rodowitych Warszawiaków” i tzw. „słoiki”? Czy osoby, przyjeżdżające do Warszawy czują się gośćmi w mieście? Jak w tym układzie odnajdują się obcokrajowcy, którzy zdecydowali się zamieszkać w Warszawie? Przyjdź się dowiedz!

*Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi (Targowa 50/52)

*Start: 9:00

*Wstęp: wolny

Clock Machine “LOVE” + People of the Haze
Clock Machine to genialny zespół. Chłopcy od młodzieńczych lat przejawiali dryg do muzyki. Wszystkiego nauczyli się sami – w domu. Twórcy hitu pt. „Bad Man”. Prywatnie są zwykłymi chłopakami z osiedla i zapewniają, że woda sodowa nie uderzy im do głowy.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka (11 listopada 22)

*Start: 19:30

*Wstęp: 20/25 zł

Skandal Nieznany – Andrzej Talewicz + DeZETT anarchia Światłem sprayowana

Wystawa z cyklu przedstawiania dorobku fotograficznego Andrzeja Talewicza. Tym razem będzie poświęcona tylko jednej postaci – Dariuszowi Hajnowi znanemu jako Skandal. Podczas wernisażu w drugiej sali trwać będzie koncert zespołów Apteka, Bombat Belus i Dekret.

*Gdzie: Spółdzielnia Dom Qltury (Burakowska 12)

*Start: 19:00
*Wstęp: wolny

SOBOTA

gif2

Pozdro Techno Impact. with James Ruskin x oliver ho aka Broken English Club x Post Scriptum 

Połączenie formuły znanego z nieznanym. Pierwszy duży event Post Techno od czasu tegorocznego Up To Date Festival  Nowa energia, nowe płyty w case’ach i co najmniej kilka niespodzianek w zanadrzu.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia (Emilii Plater 29)

*Start: 22:00

*Wstęp: 45 zł

Targi plakatu

Prawdziwe miasteczko plakatów, wielkoformatowych ilustracji i grafik – będzie to świetna okazja by zaopatrzyć się w oryginalne prezenty gwiazdkowe dla bliskich lub nietuzinkowe ozdoby do powieszenia w domu lub biurze.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia (Emilii Plater 29)

*Start: 10:00

*Wstęp: wolny

Kredytowa Narzeczona X NEEN & Praktyczna Pani & Princess Rap

Początek nowego cyjlu, tylko z dziewczynami. Girls Power 100%, laski rozkręcają sobotni melanż, będzie ogień!

*Gdzie: Miłość Kredytowa 9

*Start: 22:00

*Wstęp:

WIXAPOL S.A. S03E03 } ) WIELGI WIGZAPOL DRIM TIM BITWA O REJWOZOLIME ( {

Wymowny opis wydarzenia: ,,Tszeci odcinek trzeci sezon edycja szpecjalna epicka kultowa i magiczna.” Będzie się działo!

*Gdzie: Nowa Jerozolima (Jerozolimskie 57)

*Start: 23:00

*Wstęp: 20 zł

Dubioza kolektiv

Fenomen, który na Bałkanach ma status kultowego. Muzyka zespołu to niezwykłe połączenie stylów: reggae, ska, funk czy punk, z dubstepem. Ich żywiołowe koncerty zostają na długo w pamięci, genialne rytmy, szaleńczy sceniczny show i zabawa z publiką.

*Gdzie: Progresja Music Zone (Fort Wola 22)

*Start: 19:00

*Wstęp: 69 zł

SHARE LOVE x SHARE FOOF x SHARE MUSIC

Razem z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej im. św. Franciszka Salezego na Powiślu zorganizowany zostanie specjalny świąteczny obiad dla osób bezdomnych i ubogich. Zwieńczeniem akcji będzie impreza.

*Gdzie: 55 (Żurawia 32/34)

*Start: 18:00

*Wstęp: 20 zł

WBW 2015 Polish Beatbox Battle

Mistrzostwa Polski w Beatboxie odbywają się od 2004 roku pod nazwą WBW Polish Beatbox Battle i organizowane są w ramach corocznego turnieju mistrzów mikrofonu WBW . Zwycięzca mistrzostw Polski uzyskuje prawo udziału w Beatboxowych Mistrzostwach Świata.

*Gdzie: Klub Harenda (Krakowskie Przedmieście 4/6)

*Start: 15:00

*Wstęp: 20 zł

Zostań cukiernikiem na jeden dzień

Pomóż mistrzowi cukierniczemu i przywieź do domu własnoręcznie wykonane wyroby. Teraz Twoje ręce mogą pomóc mistrzowi Krzysztofowi kontynuować piękną i ważną tradycję.

*Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi (Targowa 50/52)

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Burleskowa Scena Otwarta na ŚWIĘTA ZIMOWE

Tego wieczoru wystąpią burlesque wanna be, początkujące performerki i performerzy, “stare burleskowe wygi”, dziewczyny z Betty Q & Crew i kilka zupełnie zaskakujących postaci z pogranicza burleski i groteski.

*Gdzie: DZIKA Strona WISŁY (Plac Hallera 5)

*Start: 19:00

*Wstęp: 50 zł

NIEDZIELA

gif3

INDIOS BRAVOS – koncert pożegnalny

To będzie wyjątkowo ważna noc dla wszystkich fanów grupy Indios Bravos. Założona prawie 18 lat temu formacja grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa, po osiągnięciu wieku pełnej dojrzałości żegna się ze sceną muzyczną.

*Gdzie: klub Stodoła (Batorego 10)

*Start: 20:00

*Wstęp: 52 zł

15. urodziny Kinoteki

Kinoteka chce świętować wraz ze swoimi widzami i sympatykami, dlatego przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Kino rozwinie, przeznaczony na szczególne wydarzenia, czerwony dywan. Wiele niespodzianek czeka!

*Gdzie: Kinoteka PKiN (Plac Defilad 1)

*Start: 11:00

*Wstęp: 15 zł za seans

Świąteczne targi rożności

Targ pełen będzie urokliwych zakątków i świątecznej muzyki.
Zgubicie się wśród choinek, napijecie grzańca, zjecie pyszności, ubierzecie czapki, szaliki, grube skarpetki oraz kupicie wszelakie dodatki i ozdoby.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia (Emilii Plater 29)

*Start: 12:00

*Wstęp: wolny

Tomasz Wysoki – początki

W galerii pokazane zostaną trzy odrębne projekty Wysockiego realizowane na przełomie 2013–2015, na które łącznie składa się niespełna 30 fotografii w różnych formatach. Wystawie towarzyszyć będzie premiera pierwszej książki fotograficznej artysty

*Gdzie: Leica Gallery Warszawa (Mysia 3)

*Start: 18:00

*Wstęp: 10 zł

Oliver Heim

Olivier Heim – koncert w nowym składzie! Towarzyszyć mu będzie premiera winyla wydanego w Hiszpanii i Finlandii przez niezależną wytwórnię Zozaya Records, która zajmuje się włącznie czarnymi płytami.

*Gdzie: LAB the live act bar

*Start: 20:00

*Wstęp: 15 zł

CAŁY WEEKEND

gif4

Ewelina płacze

Reżyserka Anna Karasińska wykorzystała specyficzną sytuację teatralną aby opowiedzieć o możliwości bycia sobą w świecie, w którym tożsamość człowieka tworzą liczne, często sprzeczne narracje. Tekst jest mieszaniną fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorów.

*Gdzie: Tr Warsawa (Marszałkowska 8)

*Wstęp: 60 zł (ulgowy – 40 zł)

Targi autorskiej mody – HUSH Winter Stories

Dwa dni zakupów, ponad 120 autorskich marek i projektantów, a także szeroka oferta mody i zabawek dla dzieci. HUSH Winter Stories to wyjątkowe zakupy u polskich projektantów. Dlaczego? Bo tylko tutaj masz dostęp do tak wyselekcjonowanej oferty, limitowanych kolekcji i rynkowych nowości.

*Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)

*Wstęp: 10 zł

Zrób sobie prezent

A może zamiast kupować prezenty w świątecznym szale, fajnie byłoby spędzić twórczo czas w ciekawym miejscu, miłej atmosferze i dobrym towarzystwie? Rzemieślnicy i artyści pomogą Ci stworzyć własnoręcznie coś wyjątkowego.

*Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi

*Wstęp: wolny

Podążaj za czerwoną kropką | Zimowa promocja w Księgarni Artystycznej

O 50 % przecenione wszystkie tytuły oznaczone czerwoną kropką: wydawnictwa Zachęty, publikacje dla dzieci, albumy, książki teoretyczne. Różne wydawnictwa – różne tytuły – różne działy – szukaj czerwonej kropki a nie będziesz zawiedziony!

*Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki (Małachowskiego 3)

*Wstęp: wolny

MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

*Gdzie: Kino Muranów, Centru Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i KINO LAB, ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ, Kino Antropos

*Wstęp: Wolny

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News