HIRO weekenduje

Rozgrzejmy skostniałą Warszawę! Sprawdźcie, jakie koncerty i wydarzenia czekają na was w tym tygodniu. Będzie zróżnicowanie, ale jak zwykle ciekawie. Czekają na was klubowe brzmienia, niepowtarzalne wystawy i oryginalne projekty. Przekonajcie się sami.

PIĄTEK

gif1

LUXTORPEDA

Zespół łączący garażowo-punkowo-rockowe brzmienia z życiowymi tekstami o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Pisma Metal Hammer i Teraz Rock uznały go za najlepszy zespół roku. Teraz możecie usłyszeć go na żywo!

*Gdzie: klub Stodoła, Batorego 10

*Start: 19:00

*Wstęp: 47 zł

ZAMKNIJ MORDĘ TOUR! Quebonafide, Dwa Sławy i Kuban

Pewni siebie, butni, odważni w tekstach i porywający publikę artyści postanowili zjednoczyć siły i tym niedwuznacznym tripem udowodnić scenie, że tej jesieni przejmują władzę nad rapową Polską.

*Gdzie: ISKRA Pole Mokotowskie, Wawelska 5

*Start:20:00

*Wstęp: 45 zł

6. urodziny Warsaw Calling x Ballantine’s pres.Radio Slave (Official)& Lucy

Minęło już 6 lat od pierwszej imprezy pod szyldem Warsaw Calling. Tak wyjątkową okazję trzeba świętować w wyjątkowy sposób, dlatego tej nocy towarzyszyć będzie dwójka znakomitych artystów – Radio Slave i Lucy. Można spodziewać się prawdziwej urodzinowej techno-uczty.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia, Emilii Plater 29

*Start: 22:00

*Wstęp: 35 zł

Faszyn From Raszyn

To impreza z cyklu: możecie przyjść w czymkolwiek, a i tak Was wpuszczą! Tego wieczoru stawiamy na mocne stylizacje, mocne alkohole i mocne mejkapy! Brwi odrysowane od szklanki i wyłącznie markowe a co za tym idzie drogie dodatki.

*Gdzie: BLOK BAR, Aleje Jerozolimskie 57

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł (nieprzebrani 20 zł)

Łowcy // Exboyfriends and friends SING LA-Di-f*CKiNG-dA – urodziny

Drugie urodziny bumelantów i awanturników, brak nam słów. Kędzior i Krystian zaproszą tylu swoich kolegów didżejów, że nie będą musieli grać. Wpadnie też ekipa od jelenia czyli śliczne kobiety z fiolkami.

*Gdzie: DZiK, Belwederska 44A

*Start: 22:00

*Wstęp: 20 zł

Criminal Tango, Bulbulators, Molly Malonnes, Nancy Regan

Grupa Bulbulators pod początku inspirowała się wczesnym punk rockiem a także klasycznymi zespołami street punkowymi. Oprócz nich zagra Crimianl Tango (punk’n roll – Warszawa Targówek), Molly Malones (folk punk – Giżycko) oraz Nancy Regan (punk rock – Warszawa Żolborz)

*Gdzie: SEN PSZCZOŁY

*Start: 20:00

*Wstęp: 25zł

SMOLIK//KEV FOX Skubas KRÓL Zabrocki

Nie ma lepszej alternatywy piątkowego wieczorku niż Ci Panowie oraz Ta Pani. Na scenie zagoszczą: SMOLIK / KEV FOX, Skubas, KRÓL, Zabrocki, Patrick the Pan, Agyness B. Marry

*Gdzie: Teatr Studio, Plac Defilad 1

*Start: 19:00

*Wstęp: 29 zł

,,Nadejdą lepsze czasy” + spotkanie z reżyserką Hanną Polak

„Niesamowita historia o dorastaniu; 'Boyhood’ z moskiewskiego śmietniska” Newsweek USA. Premierowy wieczór najbardziej nagradzanego polskiego filmu na świecie w 2015 roku.  Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Hanną Polak.

*Gdzie: Kinoteka PKiN

*Start: 20:30

*Wstęp: 27 zł

House of Miłość X The Odder Side X

THE ODDER SIDE to marka, którą wybierają najfajniejsze dziewczyny. Kovvalsky to DJ, z którym jest tak samo! W rytmie Miłości połączymy swoje siły na parkiecie świętując pierwsze urodziny.

*Gdzie: Miłość, Kredytowa 9

*Start: 22:00

*Wstęp:

Szkolna dyskoteka ,,Andrzejki”

Pani Dyrektor Tuś, Trójka klasowa i komitet rodzicielski serdecznie zapraszają na dyskotekę. W programie hity z podstawówki, obowiązkowe wolne i białe tanga. Podpieranie ścian i siebie wzajemnie. Szkolne mundurki, spódniczki, tenisówki, leginsy, za duże bluzy i kucyki.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł (lista FB – free)

PROSTO MIXTAPE CZTERY – release party feat. DJ B, Grubaz, Chwiał, Falcon1

Wzmocniona dawka najlepszego rapu z Prosto. Niemal wszyscy raperzy z wytwórni, związani z nią producenci i nieliczni, lecz bardzo mocni goście, powiązani w całość dzięki współpracy czterech DJ-ów – to wybuchowa mieszanka potencjałów. „Jak jebnie – Ciechocinka nie będzie”

*Gdzie: 55, Żurawia 32/34

*Start: 55, Żurawia 32/34

*Wstęp: 20 zł (lista FB – free)

SOBOTA

gif2

Święto CIAŁA

Zadbajmy o ciało i rozpieśćmy trochę, żeby dobrze przeżyło zimę. Wyposażeni w czuły węch, spragnieni dotyku i szukający ukojenia w dobrym designie – będziemy mogli wybierać spośród zmysłowych zapachów, dobrych kosmetyków, delikatnych tkanin i przyjaznych ubrań.

*Gdzie: Mysia 3

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

9 urodziny Alkopoligamia.com | Ten Typ Mes, Kuba Knap, ZETENWUPE, Małe Miasta, Leh oraz Andrzej Dąbrowski I KORTEZ
Głównym punktem wieczoru będzie występ Tego Typa Mesa z zespołem. Zagra w tajemniczym miejscu będącym opuszczonym liceum, a główne atrakcje odbywały będą się na … sali gimnastycznej. Ten wieczór będzie bardzo długi i wyjątkowy.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia, Emilii Plater 29

*Start: 22:00

*Wstęp: 40 zł (II pula)

I <3 90’s : Andrzejki w Dziku!

To klasyczna popisówka, gdzie każdy z biorących udział dj’i ma 60 minut na zaprezentowanie swoich faworytów sprzed dwóch dekad. Dowolność stylistyczna i zdrowa rywalizacja zapewnią zabawę co najmniej przednią. Dodatkową atrakcją będzie premiera filmu deskorolkowego „Życie jak w Madrycie”

*Gdzie: DZiK, Belwederska 44 A

*Start: 22:00

*Wstęp: 15 zł (lista FB – free)

Przedświąteczny Vinted Pop-up Shop

To idealny czas na przejrzenie swoich szaf, jeszcze przed gorącym okresem świątecznym. Będzie to okazja do kupienia niepowtarzalnych ubrań i dodatków od najlepszych sprzedających na Vinted oraz zaprzyjaźnionych z nami blogerek.

*Gdzie: Znajomi Znajomych, Wilcza 58a

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Swing w Fabryce

Obok muzyki prawdziwych legend lat 20 i 30-tych: Counta Basiego, Duke’a Ellingtona czy Artiego Shawa zabrzmią utwory współczesnych zespołów swingowych. Nie zabraknie również muzyki na żywo, tym razem w wykonaniu warszawskiego jazz bandu The Cajun Spices!

*Gdzie: Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, Otwocka 14

*Start: 20:30

*Wstęp: 20 zł

Finał WBW 2015 *Wielka Bitwa Warszawska* Freestyle Battle *

WBW 2015 to 13 edycja imprezy, która odbywa się nieprzerwanie od 2003 roku. Edycja 2015 to 7 imprez – eliminacje i wielki finał. W finałowej ósemce znaleźli się zwycięzcy turniejów eliminacyjnych oraz 2 zawodników z dziką kartą, którzy wygrali najwięcej pojedynków we wszystkich eliminacjach łącznie.

*Gdzie: Klub Proxima, Żwirki i Wigury 991

*Start: 20:00

*Wstęp: bilety do zakupu już tylko w dniu imprezy

Kamp! + Oxford Drama

Kamp! kończą pracę nad nowym albumem. Premiera jeszcze w tym roku. Będzie materiałem zaskakującym, bezkompromisowym i wartym dyskusji. Nowa płyta będzie promowana prawie dwudziestoma koncertami w całej Polsce, także w ramach trzeciej edycji Brennnessel on Tour, gdzie Kamp! towarzyszyć będzie zespół Oxford Drama.

*Gdzie: Palladium, Złota 9

*Start: 20:00

*Wstęp: 50 zł (przedsprzedaż)

PSYCHIC TV
Psychic Tv łączy elementy psychodelii z muzyką elektroniczną. Przez kilkanaście lat działalności zespół nagrał dziesiątki płyt, pobijając przy okazji rekord Guinessa. Wydali też najwięcej nagrań w ciągu roku, pokonując tym samym Elvisa! Prowokuje i inspiruje ludzi na całym świecie.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

*Start: 20:00

*Wstęp: 100zł (przedsprzedaż)

Deborah Brown//Ostrowski//Namysłowski

W ramach Europejskich Targów Muzycznych odbędzie się koncert jazzowy. Zagra Deborah Brown, jedna z najbardziej uznanych wokalistek jazzowych wszechczasów. Polskim melomanom znana jest z płyty „Double Trouble” nagranej wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim, który również wystąpi.

*Gdzie: PKiN, Plac Defilad 1

*Start: 19:00

*Wstęp: 59 zł

COVER ALL by FORIN: TRIBUTE TO WU-TANG CLAN feat. Kokafellaz & BTR

Druga edycja COVER ALL. Bohaterem zbirowym będzie WU-TANG CLAN z którym FORIN razem z Ogryz42 jako jedyni z Polski współpracowali podczas promocji ich najnowszego albumu „A BETTER TOMORROW”. Jest to unikalna impreza, podczas której na żywo powstaje czterometrowy obraz inspirowany twórczością bohatera muzycznego danej imprezy cyklu.

*Gdzie: DJBAR Żurawia, Żurawia 32/34

*Start: 21:00

*Wstęp: 15 zł (lista FB – free)

NIEDZIELA

gif3

OCH! BAZAR targi polskich projektantów

Blisko 100 polskich wystawców spotkacie jednego dnia, w jednym nowoczesnym miejscu. Od ubrań, biżuterii, dodatków, butów, torebek, po gadżety do domu, akcesoria do wystroju wnętrz, lampy, meble. Najlepsi projektanci, najlepsza, moda, najlepszy design.

*Gdzie: BABKA do wynajęcia, Młocińska 5/7

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

Agent Fresco + Besides

To muzyka trudna do jednoznacznego zaszufladkowania, co dziwić nie powinno, gdyż jest to charakterystyczny element muzyki islandzkiej. Słuchacz dostaje miksturę składającą się z progresywnego rocka z matematycznymi naleciałościami oraz wpływami jazzu, popu i funku.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

*Start: 19:00

*Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż)

Asian Food Fest

Jesienna, mała edycja targów azjatyckich. Rozgrzewające aromatyczne makarony, wyjątkowe zupy, oryginalne desery. Czekają na was najlepsza azjatycka kuchnia, porcje degustacyjne, azjatyckie herbaty, przyprawy, orientalne desery oraz strefa Hi Sushi!

*Gdzie: Znajomi Znajomych, Wilcza 58a

*Start: 12:00

*Wstęp: wolny

The Boom of the Independent Magazines – online content versus printed pages. A panel discussion.

​Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni przez magazyn C ontemporary Lynx goście będą rozmawiać o powrocie magazynów drukowanych. Co sprawia, że internetowe pokolenie wraca do „staroświeckiej” prasy drukowanej? Czy jest to tylko tymczasowa moda, czy nostalgia za estetyką papierowych magazynów o ekskluzywnych treściach? Jak powinna wyglądać równowaga między drukiem a treściami online?

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilii Plater 51

*Start: 12:00

*Wstęp: wolny

CAŁY WEEKEND

gif4

Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Swoje publikacje zaprezentuje ponad 50 wydawców. To wyjątkowa okazja, żeby znaleźć coś dla siebie pośród setek artbooków i fotobooków oraz książek gromadzących wiedzę z różnych dziedzin kultury wizualnej – sztuki, fotografii, designu czy architektury.

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilii Plater 51

*Wstęp: wolny

Wernisaż wystawy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP

ASP wychodzi ze swoich murów, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najlepsze prace dyplomowe absolwentów. Wydarzenie jest elementem promocji młodej sztuki i dorocznym, nieformalnym spotkaniem twórców. Prezentowanych jest 36 prac – obrazy, plakaty, rzeźby, grafiki, prezentacje multimedialne, filmy, zdjęcia, książki, projekty architektoniczne i wzornicze.

*Gdzie: Plac Małachowskiego

*Wstęp: wolny

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post