HIRO weekenduje

Życie jest zbyt krótkie by być grzecznym. Tańczmy więc i bawmy się do rana. Po raz kolejny przedstawiamy wam wybór najlepszych wydarzeń. Będzie imprezowo, będzie kulturalnie, będzie się działo!

PIĄTEK

1

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Black Sun Empire

Black Sun Empire trafnie opisują tytuły ich własnych produkcji – Lights and Wires, From The Shadows czy Driving Insane. Przez ponad 20 lat na scenie udało im się wyklarować niepowtarzalny styl. Jeden z najbardziej ekscytujących i konsekwentnych wykonawców.

*Gdzie: ISKRA Pole Mokotowskie, Wawelska 5

*Start: 22:00

*Wstęp: 35 zł (II pula)

KOLLEKTIV TURMSTRASSE live: T2P b’day party

Świętuj urodziny WeLove w otoczeniu najbardziej cenionych labeli oraz najbliższych DJ-ów i promotorów polskiej sceny. Tegoroczną gwiazdą wydarzenia jest twórca tanecznej elektroniki KOLLEKTIV TURMSTRASSE oraz rozpoczynający swoją działalność WeOwnTheNight.

*Gdzie: 1500m2 do wynajęcia, Emilii Plater 29

*Start: 22:00

*Wstęp: 40 zł (III pula)

Spotkanie z Danielem Libeskindem

Daniel Libeskind, światowej sławy architekt, odpowiada za projekty wielu wyjątkowych budynków na całym świecie. Podczas otwartego wykładu opowie m.in. o współczesnej architekturze Warszawy, swoich inspiracjach, twórczości oraz podejściu do architektury i projektowania.

*Gdzie: bar studio, Plac Defilad 1

*Start: 19:00

*Wstęp: wolny

10 urodziny Hip-Hop Kampus       

Hip-Hop Kampus” to autorska audycja muzyczna nadawana w Akademickim Radiu Kampus. Teraz obchodzi dekadę swojej działalności! Na mikrofonach usłyszycie kilkunastu czołowych polskich raperów, a za gramofonami staną znane i lubiane postacie warszawskiego DJ-ingu.

*Gdzie: 55, Żurawia 32/34

*Start: 21:00

*Wstęp: 20 zł (Lista FB – FREE)

Mr. Pancake x Flirtini x Łowcy

Taka kombinacja nie zdarza się często! Potrójne uderzenie: Łowcy, Mr. Pancake i Flirtini! Obecność kaca i zakwasów na drugi dzień bardzo prawdopodobna. Miłośnicy kalorycznych potraw słodycznych mile widziani. Cukier krzepi. Nie można się sprzeciwić, trzeba z tym płynąć!

*Gdzie: niePowiem, Nowy Świat 27

*Start: 22:00

*Wstęp: 15 zł (10 zł lista FB)

Konferencja: Natalia LL. Poza ,,Sztuką konsumpcyjną”

Natalia LL należy do artystek, które są rozpoznawane, ale paradoksalnie w niewielkim stopniu znane. Jej „Sztuka konsumpcyjna” stała się pracą ikoniczną i jest niezwykle ceniona. Konferencja ma na celu zaprezentowanie nowych badań i perspektyw, z których rozpatruje się jej twórczość.

*Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

*Start: 12:00

*Wstęp: wolny

Mortal Kombak | Double Trouble

Pełen przekrój muzycznych evergreenów na naciskiem na lata 80. i 90. Hity ze szkolnych dyskotek i złotych lat MTV. Piosenki do dzikich tańców, picia wiśniówki i wskazywania palcem sufitu.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

*Start: 22:00

*Wstęp: 10 zł (lista FB – FREE)

Before ŻUBROFFKA

Nawiązujący do legendarnych nowojorskich pokazów kina niezależnego dwugodzinny program, złożony ze współczesnych obrazów, przywołujących dawny kult midnight movies! Zestaw Midnight shorts vol. III udowadnia, że filmowe potwory i dziwadła stały się tradycją Żubroffki.

*Gdzie: Zakład Mięsny, Wileńska 25

*Start: 20:00

*Wstęp: wolny

SOBOTA

2

трип with Bjarki

Bjarki Runar Sigurdarson to wcale nie cudowne odkrycie Niny Kraviz. To zdecydowanie niepowtarzalne brzmienia – potężne, hałaśliwe i sprężyste utwory, zbudowane wokoło perkusyjnych monolitów, które jadowicie atakują Cię przez głośniki.
*Gdzie: Nowa Jerozolima, Al. Jerozolimskie 57

*Start: 23:00

*Wstęp: 25 zł

MACHINE GUN KELLY!

Machine Gun Kelly – jedna z najbarwniejszych postaci na scenie muzycznej. Dysponujący nawijką szybką jak seria z karabinu i bagażem emocji tak dużym, że nazywany jest przez wielu następcą Eminema. Autor takich hitów jak “Wild Boy”, “See My Tears” czy “Mind Of A Stoner”.

*Gdzie: Hala Koło, Obozowa 60

*Start: 19:00

*Wstęp: 140 zł (VII pula)

Bitwa na dubbing

“Bitwa na dubbingi” to improwizowany turniej autorstwa Michała Sufina i prof. Bartka Walosa*, w którym komicy zmierzą się o to, który z nich zaimprowizuje najgłupszy dubbing pod wcześniej niewidziane klipy filmowe.

*Gdzie: Klub Komediowy, Nowowiejska 1

*Start: 20:00

*Wstęp: 25/15 zł

Beauty Bazaar

Targi kosmetyków naturalnych. Na miejscu będzie można przetestować między innymi: naturalne środki pielęgnacji bez dodatku SLS i parabenów, kosmetyki organiczne, produkty małych producentów niedostępne w sklepach, kosmetyki handmad, produkty wegańskie

*Gdzie: Znajomi Znajomych, Wilcza 58a

*Start: 11:00

*Wstęp: wolny

COXY 2. URO.

To będzie piękna lekcja muzyki i tańca. Grono pedagogiczne: PARTOK – nauczyciel beatu z Tel-awiwu,
Josh Caffe – nauczyciel wokalu z Londynu i Hintergrundrauschen – nauczyciel techno z Berlina

*Gdzie: 1500m2, Emilii Plater

*Start: 23:00

*Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż 20 zł)

Wymienialnia książek

Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu. Wybór książek jest spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą.

*Gdzie: Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

*Start: 16:00

*Wstęp: wolny

Niewidzialny Pawilon | sztuka współczesna Haiti

Jest to wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej i kulturze Haiti. Podczas wykładu/projekcji Jean-Ulrick Desert będzie mówił o swojej praktyce artystycznej. Tłumaczy ją jako wizualizację „conspicuous invisible”

*Gdzie: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Małachowskiego 3

*Start: 17:00

*Wstęp: wolny

Koncert Intercity Ensemble

IE to zespół siedmiu niesamowitych muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej lub aktywnie ją współtworzą. To dźwięki transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.

*Gdzie: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

*Start: 21:30

*Wstęp: 20 zł

Światło #21

House to nie muzyka, to coś tam. Zagrają ci, co latają, bo lato w sercu mają!

*Gdzie: Cafe Kulturalna, Plac Defilad 1

*Start: 23:00

*Wstęp: 10 zł

URBAN.LESQUE by Betty Q

Pierwszy raz w Warszawie. Wydarzenie rodem z Berlina, albo z Nowego Jorku lat 90. Wolność, queer, burleska, boyleska z całego świata. Nie będzie slodko, nie będzie vintage. Będzie sztuka performensu na najwyższym poziomie, miejska burleska XXI wieku.. Niepoprawna, zaangażowana, świetna rozrywka.

*Gdzie: LAB the live act bar, Bracka 25

*Start: 21:00

*Wstęp: 40 zł (przedsprzedaż 30 zł)

NIEDZIELA

3

Wystawa Zbigniewa Liberta: to nie moja wina, że otarła się o mnie ta rzeźba

Muzeum 50. rocznicę celebruje pracą badawczą, realizując problemowe wystawy na temat historii kolekcji i gmachu muzeum, a także zapraszając Zbigniewa Liberę, jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów, do wyboru najciekawszych prac pochodzących ze zbiorów muzealnych.

*Gdzie: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni

*Start: 19:00

*Wstęp: wolny

SEANS SPIRYTYSTYCZNY / “OSMĘDEUSZE” / TEATR PIJANA SYPIALNIA

Wywołujemy duchy starej Warszawy! Pijana Sypialnia wraca do swojego pierwszego spektaklu, od którego wszystko się zaczęło. Co jest niezwykłego w Osmędeuszach? Jest miłość, nadzieje, marzenia, ale również przemijanie i śmierć. Jest życie.

*Gdzie: Klubokawiarnia Kicia Kocia, Al. Stanów Zjednoczonych 68

*Start: 18:00

*Wstęp: 15 zł

Maleńczuk – Jazz for Idiots w Klubie Harenda

Pan Maleńczuk jest artystą nieobliczalnym i jednocześnie niezwykle pracowitym – rzadkie połączenie – bywalec wszystkich ważnych wydarzeń Jazzowych znawca gatunku i niekwestionowany koneser Jazzu – w końcu postanowił sam uprawiać ten wspaniały gatunek.

*Gdzie: Klub Harenda, Krakowskie Przedmieście 4/6

*Start: 20:00

*Wstęp: 50 zł

Swingowe niedziele w DZiKu

Studio Tańca Swingowego  zaprasza na otwarte praktisy tańca swingowego i bluesa. Piękne, modernistyczne wnętrza zabytkowej willi stanowią doskonałą, naturalną scenerię dla tańca i muzyki z dawnych lat.

*Gdzie: DZiK, Belwederska 44A

*Start: 20:00

*Wstęp: wolny

BIRDPEN

BirdPen to projekt jednego z wokalistów niezwykle popularnego w Polsce zespołu Archive – Dave’a Pena. Ich twórczość często porównuje się do dorobku Pink Floyd, Radiohead czy dokonań Archive, z którymi Pen nagrał już sześć wspólnych krążków.

*Gdzie: Klub Hydrozagadka, 11 listopad 22

*Start: 19:00

*Wstęp: 50 zł

Listopad z Federicem Fellinim | film

Obejrzeć będzie można „Słodkie życie”. Film opowiada o tygodniu z życia niezbyt aktywnego dziennikarza w Rzymie i bezskutecznym poszukiwaniu przez niego szczęścia i miłości. Film uważany za jedno z największych osiągnięć światowego kina.

*Gdzie: Nowy Fort, Stefana Czarnieckiego 51

*Start: 18:00

*Wstęp: wolny

CAŁY WEEKEND

4

HumanDOC Film Festival

Prezentowane obrazy prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty.

*Gdzie: Kinoteka PKiN, Plac Defilad 1

*Wstęp: 8 zł za film

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych

Zostaną zaprezentowane przekrojowo polskie znaki oraz systemy komunikacji wizualnej. Ekspozycja przypomni ikoniczne projekty z lat 1945-1969, przybliży historię polskiej grafiki użytkowej, a także pozwoli skonfrontować dokonania nestorów projektowania z najnowszymi pracami z dziedziny projektowania graficznego.

*Gdzie: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

*Wstęp: Wolny

Wystawa | Marilyn Monroe w obiektywie Miltona H. Green’a i laureatów VPA 2015

VIVA! PHOTO AWARDS – ogólnopolski konkurs fotograficzny, który organizuje magazyn VIVA! Jego celem jest promocja młodych talentów, zarówno amatorów, jak i zawodowych fotografów. Jury pod przewodnictwem światowej sławy fotokompozytora Ryszarda Horowitza wybiera najlepsze prace w pięciu kategoriach: portret, moda, beauty, reportaż i fotografia komórką.

*Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6

*Wstęp: Wolny

Targi rzeczy ładnych

Na dwa miasto zamieni się w prawdziwą stolicę dobrego projektowania i pięknych przedmiotów. Na 2500 m2 znajdziecie 150 najlepszych polskich projektantów, lokalne marki, wybitnych plakacistów, od których będziecie mogli kupić meble, lampy, ceramikę, akcesoria, plakaty, książki i zabawki. Często takie, których nie znajdziecie nigdzie indziej.

*Gdzie: Puławska 2

*Wstęp: 5 zł

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News