HIRO weekenduje

Liście na drzewach zapowiadają piękną złotą jesień. Nie warto tracić czasu na marudzenie i lepiej cieszyć się ostatnimi promieniami słońca. Atrakcji jest, jak zwykle, aż nadto!

PIĄTEK

tumblr_mbilte4odD1rqayqk

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Warszawa jest trendy – 50 imprez przez 50 godzin

Przez cały weekend korzystać będziemy mogli z atrakcji festiwalowych: projekcji filmowych, imprez tanecznych, muzyki na żywo czy gier. Bez wątpienia najwięcej emocji wzbudza piątkowy koncert, podczas którego zagrają Curly Heads, Afromental, LemON i gwiazda wieczoru, czyli Jessie Ware. Na większość wydarzeń wstęp wolny!

Gdzie: Plac Defilad

Start: 19:00

Wstęp: Wolny

Kurz | Dust | غبار – wystawa

Międzynarodową wystawę zainauguruje koncert libańskiego zespołu PRAED. Później artyści wezmą pod lupę… kurz. I zastanowią się, czy coś z pozoru tak błahego może stanowić punkt wyjścia do głębszych artystycznych rozważań.

Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej

Start: 18:00

Leica Street Foto – wernisaż wystawy laureatów

Gratka dla zapalonych fotografów. Na wystawie będzie można obejrzeć najlepsze konkursowe zdjęcia fotografii ulicznej. Tego samego dnia otwarta zostanie również wystawa Jacka Foty pt.: „Some things are quiter that others”.

Gdzie: Leica Gallery

Start: 19:30

Wstęp: wolny

Festiwal Przemiany 2015

Festiwal przygotowany przez Against Gravity to przegląd filmowy, skupiający się na refleksji dotyczącej roli człowieka na Ziemi. Przez cały weekend będzie można oglądać najlepsze filmy o tej tematyce.

Gdzie: Centrum Nauki Kopernik

Start: 16:00

Wstęp: wolny

Koncert Skubasa

Koncert jednego z najciekawszych artystów młodego pokolenia rozpocznie sezon jesienny na Polu Mokotowskim. Afterem zaopiekuje się Dj Spike.

Gdzie: Iskra Pole Mokotowskie

Start: 21:00

Wstęp: 10 zł

Nauka tańców warszawskich

Świetna okazja, by pośpiewać przedwojenne szlagiery, nauczyć się polki i walczyka, a najważniejsze, to dobrze się bawić. Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia zapewnią wszystkie wymienione opcje.

Gdzie: Znajomi Znajomych

Start: 20:30

Wstęp: wolny

BeatKultura

Najlepiej wyselekcjonowane brzmienia ponownie zatrzęsą nadwiślańskim bulwarem. Zagrają DJ Gris, DJ Home, DJ Panda, Eklektik Selektah.

Gdzie: Pomost 511

Start: 21:00

Wstęp: wolny

Koncert Bisz i B.O.K Band

Raper Bisz zagra wraz z ośmioosobowym zespołem, ale po koncercie nie musicie uciekać do domu. Scenę przejmą Czarlson i DJ Homer.

Gdzie: Cud nad Wisłą

Start: 21:00

Wstęp: wolny

Red Bull Summer Tour

Ostatnia szansa tego sezonu, by wziąć udział w wydarzeniu Red Bull i na żywo usłyszeć Sonar Soul Live i Paulinę Przybysz. Skrecze zapewni Mr Krime.

Gdzie: Temat Rzeka

Start: 19:00

Wstęp: wolny

Premiera filmu „Ulice Warszawy 2”

Coś dla fanów jazdy na desce – premiera filmu o warszawskiej scenie deskorolkowej z afterem w wykonaniu 3AM i Flirtini.

Gdzie: Miłość Kredytowa 9

Start: 21:00

Stare piosenki nocą

Rock’n’roll , swing, proto punk, country, czyli brzmienia, które coraz trudniej usłyszeć na warszawskich imprezach. O porządną dawkę dobrej muzyki zadbają Fifti oraz Kaietanovich.

Gdzie: barStudio

Start: 23:00

Wstęp: wolny

SOBOTA

tumblr_mksc67NYJ91qb3doto1_500

Happy Sporty Summer

Koniec wakacji nie oznacza końca troski o formę. Póki słońce świeci, warto korzystać z ładnej pogody i poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Gdzie: Pomost 511

Start: 10:30

Wstęp: wolny

Wege Indie

Nie jesz mięsa? Lubisz aromatyczne przyprawy? Rzuć wszystko i pędź nad Wisłę. Najlepsze indyjskie knajpy nakarmią burczące brzuszki.

Gdzie: Cud nad Wisłą

Start: 11:00

Wstęp: wolny

Henschke Festiwal

Coroczny festiwal proponuje wiele atrakcji od samego rana. Poprzez warsztaty, pokazy, wykłady, vege targowisko, ćwiczenia jogi, po wieczorne koncerty. Na scenie pojawią się między innymi Hatifnats i Bruno Schulz.

Gdzie: Hocki Klocki

Start: 11:00

Wstęp: wolny

Plener malarski nad Wisłą

Na zajęcia zaproszeni są zarówno początkujący, jak i zaawansowani malarze. Pomocną dłonią posłużą artyści z Atelier Foksal. Tematem przewodnim będą światło i woda. Obowiązują zapisy.

Gdzie: Plażowa

Start: 14:00

Wstęp: wolny

Warsaw Challenge the Ring – turniej breakdance

Najlepsi tancerze breakdance z całego świata przyjadą do Warszawy, by zawalczyć o tytuł mistrzowski. Taneczne zmagania przeplatać będą koncerty. Zagrają Miuosh, VNM i Tede.

Gdzie: Plac Defilad

Start: 17:00

Wstęp: wolny

Koncert Stanisławy Celińskiej

Czarująca głosem, wybitna aktorka i pieśniarka zaprezentuje utwory z płyty „Atramentowa”.

Gdzie: Białołęcki Ośrodek Kultury

Start: 19:00

Wstęp: 50-70zł

Warsaw Drum Festival 2015

W programie warsztaty perkusyjne, koncerty, targi i dużo dobrej muzyki. Główną gwiazdą będzie zespół Sorry Boys.

Gdzie: Palladium

Start: 19:45

Wstęp: 60 zł

Ostatnie TWERKi nad Wisłą

Muzyczno-taneczna propozycja dla koneserów dobrej imprezy, gorących tancerek i grubaśnych beatów. Zagrają PTFM, Simon Sayz i Filipchuck.

Gdzie: Niedorzeczni 500od1500

Start: 20:00

Wstęp: wolny

Koncert Marii Sadowskiej

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek zaprezentuje utwory ze swojej płyty „Jazz na ulicach”.

Gdzie: Stacja Mercedes

Start: 20:00

Wstęp: wolny

Ananasy z Naszej Klasy

DJ Herc postara się o to, abyśmy nie rozpaczali zbyt długo z powodu końca wakacji. Bierzcie znajomych i bawcie się do rana.

Gdzie: ISKRA Polec Mokotowskie

Start: 22:00

Wstęp: wolny

NIEDZIELA

giphy

“Warszawskie mosty i plaże” – wycieczka rowerowa

Temat opadającego poziomu Wisły jest bardzo na czasie. Warto poznać kilka burzliwych szczegółów z życia warszawskich mostów i plaż.

Gdzie: Zbiórka przy Liceum Prusa, ul. Zwycięzców 7/9

Start: 12:00

Wstęp: wolny

Parada Psów Łaciatych i Kundelków

Jedyna w swoim rodzaju parada, z konkursami, psimi atrakcjami oraz zbiórką pieniędzy i karmy na psiaki ze schroniska Znajdki, które nadal czekają na kochający dom.

Gdzie: Otwarta Ząbkowska

Start: 13:00

Wstęp: wolny

Tofu atak na szkolną stołówkę

Wegańska propozycja dla tych, którym znudziły się schabowe. Podczas imprezy zbierane będą przybory szkolne dla najbardziej potrzebujących, a potem w Skłocie Przychodnia do obejrzenia spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”.

Gdzie: ADA Puławska

Start: 14:00

Wstęp: wolny

Spacer: “Powrót do miasta. Architektura i urbanistyka jako sposób na pustkę”

Przewodniczka Aleksandra Stępień poprowadzi zwiedzających szlakiem postmodernizmu i transformacji oraz pokaże, jak miasto zmieniało się pod wpływem systemu gospodarczego, ustrojowego i społecznego lat. 90 i wcześniejszych.

Gdzie: Zbiórka przed Ministerstwem Gospodarki

Start: 12:00

Wstęp: wolny

Niedziela bez limitu – koncert Shauna Reevesa

Oprócz koncertu gwiazdy z Detroit, Shauna Reevesa, organizatorzy zapraszają na targi firm powiązanych z sportami „deskowymi” oraz odzieżą do kitesurfingu, surfingu czy wakeboardu. Dodatkowo na odwiedzających będą czekać darmowe masaże oraz ćwiczenia przygotowujące do sportów wodnych.

Gdzie: Plażowa

Start: 12:00

Wstęp: wolny

Targi Winyl i Papier

Na długie jesienne wieczory warto zaopatrzyć się w zestaw dobrych płyt. Targi klasycznych nośników, książek, płyt i komiksów już w niedzielę!

Gdzie: Pomost 511

Start: 14:00

Wstęp: wolny

“Stary i nowy street art na Kamionku” – spacer

Sztuka ulicy cieszy się coraz większą popularnością. Do oglądania murali, rzeźb i wszelkiego przejawu ulicznej twórczości, zarówno z okresu PRL-u, jak i czasów współczesnych, zaprasza Praska Ferajna i przewodnik Karol Bulski.

Gdzie: ul. Skaryszewska 2, róg Targowej

Start: 15:00

Wstęp: wolny

Teatr na leżakach

Finał projektu, mającego udowodnić, że teatr nie musi być sztywny, a garsonka i garnitur nie są niezbędne, by cieszyć się sztuką. Teatr Pijana Sypialnia, za sprawą „Wodewilu Warszawskiego,” przeniesie widzów do XIX-wiecznej Warszawy i na pewno nikomu nie pozwoli się nudzić. Kto nie widział, ma szansę nadrobić.

Gdzie: Skwer Hoovera

Start: 16:30

Wstęp: wolny

Złota Jesień – impreza w Hockach

Okazuje się, że złota jesień to nie tylko określenie pory roku, ale również zespołu. Wystąpią też takie gwiazdy jak Sierść, Evvolves i Małe Szczęścia.

Gdzie: Hocki Klocki

Start: 19:00

Wstęp: wolny

Zakochaj się w swingu nad Wisłą

Ostatnia okazja w tym sezonie, by przenieść się w klimaty przedwojennej Warszawy i bezpłatnie nauczyć się tańczyć swinga. Muzycznie w lata 20. i 30. wprowadzi was Warsaw Hot 6.

Gdzie: Cud nad Wisłą

Start: 20:00

Wstęp: wolny

Koncert Natalii Przybysz

Wokalistka – właścicielka energetycznego głosu – wykona utwory z pogranicza bluesa i rocka z lat 60. Dajcie się oczarować.

Gdzie: Stacje Mercedes

Start: 20:00

Wstęp: wolny

Bez cenzury – zakazane filmy

Dziedziniec dawnej siedziby Komitetu Centralnego PZPR zmieni się w salę kinową. Pod gołym niebem obejrzeć będzie można film Jerzego Skolimowskiego „Ręce do góry”, a przed projekcją pokaz propagandowych kronik filmowych.

Gdzie: Kino KC ( ul. Nowy Świat 6/12)

Start: 21:30

Wstęp: wolny

large

 tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News