Hipsterska Barbie na Instagramie

Każdy ma znajomego, który informuje cały świat o tym, co zjadł na kolację, gdzie spędził popołudnie i jaką minę zrobił dzisiaj jego mops. Anonimowy fotograf stworzył instagramowe konto hipsterskiej Barbie, aby z przymrużeniem oka i z figlarnym uśmieszkiem, pokazać, jak ważne jest dla niektórych dzielenie się swoim życiem z gronem anonimowych podglądaczy.

Za serią zdjęć modnej lalki stoi najprawdopodobniej fotograf ślubny, ukrywający swoją tożsamość. Każdy użytkownik Instagrama zetknął się z pewnym szablonem kont, które w konsekwencji są mało oryginalną i sztampową kalką, wykreowaną przez konkretną grupę osób. Zdjęcia mają określoną kompozycje, kadry i elementy, które stanowią, w mniemaniu wrzucających, o ich uroku. Projekt ma na celu wyśmianie stereotypowych instagramowiczów. Satyrycznie zatem ukazuje nam Barbie spacerującą po plaży, fotografującą swoje nogi podczas kąpieli, pijącą ulubioną kawę czy dzielącą się swoimi stylizacjami. Każde zdjęcie opatrzone jest serią hashtagów i krótkim komentarzem od „autorki”.

k1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


k2

k3

kolaż3

Życie nowoczesnej lalki można obserwować tutaj: instagram.com/socalitybarbie.

tekst | Alicja Cembrowska

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News