Categories: moda

Hijabi Lolita – najnowszy trend

Co ma wspólnego hidżab z ubiorem à la Lolita? Odpowiedzią na to są dwie muzułmanki, Alyssa i Noor, które zapoczątkowały nowy trend łączący tradycyjną dla ich kultury chustę z modnym wśród Japonek stylem.

Tiul, pastelowe kolory, słodkie detale oraz inspiracje epoką wiktoriańską – taki styl od dawna rządzi w Japonii. Nikt jednak nie spodziewał się zobaczyć go w zestawieniu z muzułmańskim nakryciem głowy. Alyssę i Noor można oglądać na zdjęciach w kolorowych sukienkach i jasnych różowych hidżabach. Nie zapominajmy również dodać, że obie dziewczyny promienieją uśmiechem.

W jednym z wywiadów Alyssa Salazar wyznała, że czuje mocniejszą więź z Lolitami, niż z muzułmańską społecznością. Dwudziestopięciolatka spotykała się z różnymi obraźliwymi komentarzami dotyczącymi jej tradycyjnego ubioru, jednak nie wtedy, gdy miała na sobie tęczowy strój. Ludzie z reguły myśleli, że jej ubrania są jedynie elementami kostiumu.

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Noor wrzucała natomiast swoje zdjęcia na znaną wśród Lolit stronę „Behind the Bows”, gdzie często była krytykowana przez innych użytkowników za noszenie hidżabu, który według nich nijak się miał do japońskiego stylu.

Alyssa i Noor mimo wszystko aktywnie prowadzą swoje internetowe blogi, dzięki którym zyskują coraz większą popularność. Obie dziewczyny można znaleźć na Tumblrze pod nickami The Hijabi Lolita i SugarNoor.

 

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

4 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

4 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

5 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

5 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

6 dni ago