Hijabi Lolita – najnowszy trend

Co ma wspólnego hidżab z ubiorem à la Lolita? Odpowiedzią na to są dwie muzułmanki, Alyssa i Noor, które zapoczątkowały nowy trend łączący tradycyjną dla ich kultury chustę z modnym wśród Japonek stylem.

Tiul, pastelowe kolory, słodkie detale oraz inspiracje epoką wiktoriańską – taki styl od dawna rządzi w Japonii. Nikt jednak nie spodziewał się zobaczyć go w zestawieniu z muzułmańskim nakryciem głowy. Alyssę i Noor można oglądać na zdjęciach w kolorowych sukienkach i jasnych różowych hidżabach. Nie zapominajmy również dodać, że obie dziewczyny promienieją uśmiechem.

W jednym z wywiadów Alyssa Salazar wyznała, że czuje mocniejszą więź z Lolitami, niż z muzułmańską społecznością. Dwudziestopięciolatka spotykała się z różnymi obraźliwymi komentarzami dotyczącymi jej tradycyjnego ubioru, jednak nie wtedy, gdy miała na sobie tęczowy strój. Ludzie z reguły myśleli, że jej ubrania są jedynie elementami kostiumu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Noor wrzucała natomiast swoje zdjęcia na znaną wśród Lolit stronę “Behind the Bows”, gdzie często była krytykowana przez innych użytkowników za noszenie hidżabu, który według nich nijak się miał do japońskiego stylu.

Alyssa i Noor mimo wszystko aktywnie prowadzą swoje internetowe blogi, dzięki którym zyskują coraz większą popularność. Obie dziewczyny można znaleźć na Tumblrze pod nickami The Hijabi Lolita i SugarNoor.

muslim-lolita-2

muslim-lolita-3

muslim-lolita-4

muslim-lolita-hijab-japanese-fashion-anime-23

muslim-lolita-hijab-japanese-fashion-anime-30

  muslim-lolita-hijab-japanese-fashion-anime-37

muslim-lolita-hijab-japanese-fashion-anime-42

muslim-lolita-hijab-japanese-fashion-anime-53

tumblr_na33u3DE9d1qicfk4o1_500

tumblr_nj2x797CIs1qicfk4o1_500

tumblr_ns4w1rJxTE1qicfk4o1_1280

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News