HELI

Film opowiada o losach dwunastoletniej Esteli, która właśnie szaleńczo zakochała się w młodych uczniu szkoły policyjnej, który chce, aby razem uciekli i wzięli ślub. Jej brat Heli będzie musiał stawić czoła panującej wokół przemocy, aby doprowadzić do tego, żeby marzenie nastolatków się spełniło. Film w brutalny sposób pokazuje działanie karteli narkotykowych i skorumpowanej policji. 

 

„ Zastanawiam się, co czuje człowiek żyjący w atmosferze ciągłego lęku, nieustannej przemocy. Pokazuję ludzi, którzy muszą sobie radzić z napięciem, zagrożeniem. Opowiadam o rzeczach ekstremalnych, ale taki jest Meksyk. W tym kraju strach jest wszechobecny, przemoc dotyczy wszystkich, nawet jeśli w danej chwili jej nie widać, to ciągle się tli, czeka w ukryciu”. Amat Escalante, reżyser filmu HELI.

 „Niepokojący i hipnotyczny”. Anna Bielak, wp.pl

 

Heli-5

 

Do filmu dołączona jest krótka animację Małgorzaty Rżanek „DANSE MACABRE” pokazywaną na MFF w Cannes w Konkursie CINEFONDATION.

 

Danse macabre”  to adaptacja popularnego w średniowieczu motywu tańca śmierci. Humorystyczna opowieść o przemijaniu, pełna symboli, charakteryzująca się oryginalnym podejściem do tematu.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News