Heartography , czyli fotografia bliska psiemu sercu

Heartography to zupełnie inny wymiar fotografii. Najnowszy projekt firmy Nikon umożliwia naszym czworonogom spełniać się artystycznie. Wskaźnik pokazujący tętno psiego serca oraz aparat, umożliwiły Grizzler zostanie fotografem jedynym w swoim rodzaju.

Nowa technologia na każdym kroku ukazuje nam swoje możliwości i coraz bardziej zaskakuje. Z lubością fotografujemy naszych pupili w najróżniejszych pozach. Jednak nadeszła nowa era – teraz to one będą w stanie uwieczniać na zdjęciach to, co je fascynuje.

Nikon spełnia marzenia niejednego psiego właściciela. Wciąż możemy się głowić nad tym, o czym myślą  nasze czworonogi albo naprawdę ujrzeć, co przyspiesza bicie ich serca. Przy pomocy wskaźnika rejestrującego tętno, który umieszczony jest na szyi oraz aparatu, przymocowanego do klatki piersiowej, Grizzler mógł stać się pierwszym psim fotografem. Urządzenie rejestruje obraz w sytuacjach, gdy zwierzak czuje się podekscytowany. W ten sposób aparat odwraca sytuację i pozwala czworonogom, by same pokazały swoim właścicielom to, co lubią, gdzie były, co widziały.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Heartography – photography from the heart. Takim hasłem opatrzony jest ów koncept, który  zadziwia i zarazem rozczula. Z reguły fotografowie zatrzymują na zdjęciach emocje spowodowane różnymi sytuacjami bądź ludźmi. Nikon pozwala psom na to samo. Na niecodziennych zdjęciach Grizzler uwiecznił koty, gołębie, a nawet klapki.

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-10

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-9

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-1

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-4

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-5

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-6

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-8

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-11

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-13

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-14

dog-takes-photos-heart-rate-monitor-phodographer-heartography-nikon-15

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News