HEAR ME BY ABSOLUT

 

polfinalisci-2

 

Zakończył się etap eliminacji konkursu DJ’skiego Hear Me by ABSOLUT. Spośród 149 zgłoszeń, Jury wybrało w miniony weekend  8 półfinalistów. Dziewiąty dostanie tzw. dziką kartę – dzięki głosom użytkowników Facebook. Głosowanie odbędzie między 30 czerwca a 10 lipca na https://www.facebook.com/ABSOLUTPolska/app_260650070805457. Dziewięciu wybranych DJ’ów zmierzy się ze sobą podczas trzech półfinałowych bitew, które odbędą się 12 lipca w Łodzi, 26 lipca we Wrocławiu i 2 sierpnia w Katowicach.

Do konkursu zgłosili się DJ’e  z 28 krajów. W półfinałowej ósemce znaleźli się: Konakow  – Ukraina, Fabio Barker – UK, Diffriend – Polska, Chris Immortal – Polska, Anthony Hopekins – Polska, Praktyczna Pani – Polska, Endi Ndz – Polska, RaQ – Polska

„Wszystke wybrane miksy łączy poszukiwanie własnego stylu. Doceniliśmy świeże podejście do muzyki klubowej, nie zawsze skoncentrowanej na 120-130 bpmach. Dobór repertuaru i umiejętności techniczne są dla nas równie istotne.“ – mówi członek Jury – Ment XXL/Jedynak z duetu Dj’skiego Flirtini – znanego  z uznanej już nie tylko w Polsce kompilacji „Hearbreaks and Promises”.  „Duża część uczestników konkursu przygotowując miksy podążała, niestety, za głównym nurtem – wiele setów prezentowało muzykę spod znaku EDM, która nie jest moja ulubioną. Starałem się zwracać uwagę na oryginalność, własny styl   i niszowość miksów – wybrałem takie, które być może nie unoszą rąk tłumów w klubie, ale świadczą o wrażliwości i wyczuciu artystycznym DJ’a. – dodaje Maciek Prorok z Pioneer DJ,  który już po raz drugi zasiada w Jury.

 

znamy-polfinalistow

 

Podczas półfinałów konkurs odbywa się w absolutnej ciszy: w trakcie wydarzenia goście otrzymują słuchawki z trzema kanałami – każdy z nich podłączony jest do jednej z trzech konsol DJ-skich.  Uczestnicy sami wybierają Dj’a, którego chcą słuchać.  O wygranej decyduje najwyższa słuchalność podczas imprezy oraz głosy Jury, które ocenia technikę, dobór utworów, dynamikę, kreatywność miksów, a także kontakt z publicznością.

 

before-wall-cover

 

Zwycięzcy półfinałowych imprez spotkają się podczas WIELKIEGO FINAŁU 16 sierpnia w Gdańsku w Centrum Sztuki Stocznia Gdańska.

Wszystkie imprezy odbędą się w nietypowych miejscach: w Łodzi – w Starej Hali Wytwórni Filmów Fabularnych, we Wrocławiu – na Dziedzińcu Arsenału, w Katowicach w nowootwartym Muzeum Śląskim. Poza częścią konkursową będzie można usłyszeć Flirtini oraz MashLive.

Wstęp na Hear Me będą miały tylko osoby posiadające zaproszenia. Można je zdobyć podczas Before Party (5 lipca w Klubie Spinka w  Łodzi; 19 lipca w Cherry we Wrocławiu; 26 lipca w Prime  Katowicach i klubie Frantic w Krakowie oraz 9 sierpnia w Czekoladzie w Sopocie i Temat Rzeka w Warszawie); w konkursach Patronów Medialnych Hear Me oraz wysyłając swoje zdjęcie wykonane podczas słuchania muzyki na adres: hearme@absolutwodka.pl, w tytule podając nazwę wybranego miasta.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/ABSOLUTPolska
http://absolutwodka.pl/hearme/pl/

 

 

(materiały prasowe)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News