Categories: trendyviral

Hasztag Royal Family

Są piękni. Na każdym zdjęciu Williama i Kate widzimy nienaganne uśmiechy, idealnie skrojone stroje i perfekcyjnie dobrane dodatki. Nie można zaprzeczyć, że książęca para przyciąga wzrok. Odkąd na świecie pojawili się książę George i mała Charlotte, zainteresowanie życiem królewskiej rodziny osiągnęło apogeum.

Idealna rodzina, o którą walczy każdy człowiek, niezależnie od narodowości i przekonań, uśmiecha się do nas ze zdjęć zamieszczanych masowo w internecie. Co jednak sprawia, że ich życie tak bardzo nas interesuje?

Windsorowie nie mają realnego wpływu na losy swojego państwa. Wielką Brytanią rządzi parlament, na którego czele stoi premier i to on, a nie królowa Elżbieta II, decyduje o losach kraju. Rodzina królewska, posiadająca wielowiekową tradycję i renomę, stała się narodową maskotą Brytyjczyków. Ich losy śledzone są jednak przez fanów z całego świata. Ktoś mógłby powiedzieć, że to jedyna taka rodzina. Czy na pewno? Nie zapominajmy o królewskich rodach Hiszpanii, Holandii czy Szwecji. Ich panowanie nie wzbudza jednak takich emocji.

Pogłoski o kolejnej ciąży księżnej Kate zalały social media. Czy znowu cały świat wstrzyma na chwilę oddech w oczekiwaniu na kolejne Royal Baby? Jeśli tak, to konieczny jest nowy hasztag w mediach społecznościowych, który podkreśli niecierpliwe oczekiwanie i pozwoli spekulować nad imieniem kolejnego brytyjskiego potomka. Rodzina królewska funkcjonuje bowiem jako medialne zjawisko, którego skala rozszerza się coraz bardziej.

To, co przyciąga w Windsorach to, przede wszystkim, ich nierealność. Nierealność, wykreowana przez nich samych na potrzeby zakochanych w nich rodaków. Rodzina królewska stała się marką, wspieraną silnie swoją obecnością w social mediach. Oficjalne profile na Facebooku czy Twitterze obserwują miliony fanów. Udostępniane tam informacje dobierane są tak, by wzbudzić ciekawość odbiorców i „podkręcić” spiralę zainteresowania. Książę i księżna Cambridge zapewniają ciągły ruch na stronach poświęconych ich rodzinie – narodziny George’a i Charlotte, oprócz ekscytacji milionów obserwujących, przyniosły realny zysk – wyceniana na 43 miliardy funtów rodzina królewska warta jest obecnie ponad 56 miliardów i niezaliczone ilości like’ów i tweetów w internecie.

Miło popatrzeć na szczęśliwych ludzi w ich idealnym świecie. Nie zapominajmy jednak, że za fasadą szerokich uśmiechów i perfekcyjnego make-upu, który ukryje zmęczenie świeżo upieczonej mamy, kryje się codzienność, która, mimo że królewska, nie jest wcale taka #super.

 

tekst | Ada Olejnik

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago