"Hannibal" jednak się nie przyjął

Trzeci sezon serialu „Hannibal” może być jego ostatnim. Jak powiadomiło szefostwo stacji NBC, nie planują oni kontynuacji serii na swoim kanale. Chcą dokończyć jedynie obecny sezon serialu. Jest to wiadomość z kategorii zaskakujących, szczególnie dla wiernych fanów serii. Nic nie zapowiadało takiego stanu rzeczy.

Hannibal wywołał niemałe poruszenie, nie tylko ze względu na tematykę, ale także na sposób opowiadania historii i wyjątkową estetykę oraz klimat panujący w serialu. W rolę tytułowego Hannibala wcielił się niezwykle ciekawy aktor – Mads Mikkelsen, znany z filmu „Polowanie” oraz „Casino Royale”. Tutaj towarzyszyli mu Hugh Dancy, Laurence Fishburne oraz Caroline Dhavernas.

Hannibal-2

Jak podają włodarze telewizji NBC, serial nie cieszył się dużą oglądalnością, pomimo przyciągnięcia rzeszy zagorzałych fanów serii. Obecny sezon sięgnął dna oglądalności i to był główny powód decyzji o zaprzestaniu jego produkcji. Jednakże twórcy „Hannibala” nie twierdzą, że to koniec serii. Serial może być kontynuowany na innym kanale, jeśli znajdą się chętni do produkcji. Jak przyznaje sam Bryan Fuller, osobiście liczy, że NBC jednak zmieni decyzję i pozwoli na dalsze sezony kultowego serialu. Jak cała sytuacja się skończy – na razie nie wiadomo. Pewne jest jednak, że grupa fanów serialu ma powód do rozpaczy.

Hannibal

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News