Gwiazdy Aus Music @ Kulturalna

Już dzisiaj w Cafe Kulturalna wyjątkowa impreza, na której wystąpią przedstawiciele Aus music: Youandewan, Sai A oraz Komon. Mamy dla Was wejściówki na ten gig (szczegóły na naszym fanpage).

Aus Music to jeden z najlepszych labeli w nowej muzyce elektronicznej na świecie. Prowadzone przez Willa Saula wydawnictwo maczało palce w karierach, takich twórców jak Dusky, Bicep, George FitzGerald czy Huxley. Ciężko w katalogu Ausa znaleźć słabą płytę, dlatego z radością informujemy, że do Warszawy zawita aż trzech przedstawicieli z tej wytwórni. Youandewan, Komon i Sei A to doświadczeni producenci i świetni DJ-e, którzy przejmą scenę Cafe Kulturalnej na całą noc, mieszając zupełnie jeszcze nieznane niewydane produkcje z najlepszymi pozycjami, jakie pojawiły się w bibliotece Ausa.

Youandewan zakończył rok 2014 z przytupem. Jego darmowy kawałek “93” był jednym z najchętniej granych utworów ostatnich miesięcy, ale Ewan nie ma zamiaru zwalniać. 26 stycznia do fanów trafiła nowa epka “Spiral Arms” wydana w Aus Music. Doceniona przez muzyczne media płyta pokazała, jak wiele w podejściu do muzyki zmieniła przeprowadzka producenta do Berlina. Mieszając acidowe brzmienia i wokale r’n’b Youandewan stworzył melodyjne ciepłe house’y, w których mimo wszystko za rogiem kryją się mroczne dźwięki. Występ w Warszawie będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Komon, można powiedzieć, powrócił do żywych w 2013 roku, gdy postanowił rozstać się ze swoim poprzednim aliasem Komonazmuk. Brytyjczyk pożegnał dubstep i przywitał brzmienia bliższe 4 na 4. Jego powrót po trzyletniej przerwie zaczął się od dwóch świetnych epek dla Apple Pips. Potem przyszły trzy świetnie przyjęte wydawnictwa dla Aus Music (z których dwa zostały stworzone we współpracy z Appleblimem) oraz epka dla sublabelu Hypercoulour nagrana razem z Arkistem. Na każdej z tych płyt Komon pokazywał fascynującą mieszankę delikatnych, ale bliskich dubstepowi basów połączonych z inteligentnie postrzeganym house’owym brzmieniem Wielkiej Brytanii. Warszawska impreza będzie debiutem Komona w naszym kraju.

Sei A to najmocniejszy przedstawiciel Aus Music w line-upie. W swojej karierze oprócz Aus muzyk wydawał w Turbo, Hemlocku i Kompakcie, zbierając do swojego portfolio jedne z najciekawszych labeli na świecie. Jego osobiste podejście do muzyki pokazuje, jak robić tracki, które czerpią z delikatności house’u i bangerowości techno. Ciekawe melodycznie tracki przez lata zbierały szalenie pozytywny feedback od setek artystów, ale często były wydawane w formach white-labeli. Ostatnie lata pozwoliły przeciętnemu słuchaczowi otrzymać pełny zestaw fantastycznych umiejętności produkcyjnych Sei A.

Na imprezie nie zabraknie Polaków. Support DJ-ski zapewni kolektyw wants, który po wydaniu pierwszej epki w brytyjskim Fat!Rec. szykuje się do kolejnego zagranicznego wydawnictwa. Obok nich na scenie jeden z najlepszych rodzimych VJ-ów – FkS, który zaczaruje przestrzeń Cafe Kulturalnej jak nigdy wcześniej. Goście będą mieli okazję uczestniczyć w oryginalnym elektronicznym muzyczno-wizualnym show, jakich ze świeczką szukać w codzienności imprezowej Warszawy.

going_aus_plakat - Kopia

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News