Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Gua Sha
Photo by Tima Miroshnichenko

Masaż – znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także usuwa toksyny, ujędrnia i wygładza skórę. Czy wiesz, że dobrze wykonany masaż działa podobnie na skórę twarzy? To bardzo logiczne, jeśli uświadomimy sobie, że twarz składa się aż z 22 mięśni. Pragniesz, by była jędrna, sprężysta i bez zmarszczek? Masuj ją! Wyjaśniamy, dlaczego warto sięgnąć po płytkę Gus Sha, czyli piękny kamień do masażu, który przynosi niezwykłe efekty, przez wielu porównywane z zabiegami medycyny estetycznej!

Co to jest Gua Sha?

Gua Sha to płaski, przypominający gładkie mydełko kamień, który jest odpowiednio ukształtowany: tak, by dostosował się do krzywizn naszej twarzy i sprawnie pomógł nam wymasować znajdujące się pod skorą mięśnie, Gua Sha nie jest czymś nowym –  jej działanie od dawna wykorzystuje się kulturze dalekiego Wschodu. Czy Gua Sha działa? Wystarczy pomyśleć o jędrnej i zadbanej cerze Japonek, aby uświadomić sobie, ze zgłębiając tajniki masażu twarzy, zyskujemy doskonałe narzędzie do walki o młodość skóry. Jak wygląda Gua Sha i gdzie ją kupić? Duży wybór znajdziesz na Notino.

Dlaczego warto masować twarz płytką Gua Sha?

  • Płytka odmładza i ujędrnia skórę, wygładza i spłyca zmarszczki.
  • Przywraca jej blask, witalność i świeży, wypoczęty wygląd.
  • Oczyszcza z toksyn, dotlenia, nasila krążenie podskórne.
  • Poprawia napięcie i dodaje skórze sprężystości, gdyż poprawia ukrwienie tkanek.
  • Wygładza zmarszczki i redukuje obrzęki oraz zmniejsza napięcie mięśniowe.
  • Dzięki masażowi zachodzi drenaż limfatyczny, i detoks skóry.
  • Poprawia się owal twarzy.

Jak masować twarz płytką Gua Sha?

To bardzo proste – wystarczy przesuwać płytkę po twarzy. Aby Gua Sha gładko sunęła po skórze, nanieś na twarz olejek, serum lub maskę. Płytka powoduje drenaż limfatyczny, dlatego intensyfikuje działanie kosmetyku. Każdy ruch wykonuj powoli i powtórz go kilka-kilkanaście razy w jednym miejscu. Każdy brzeg płytki jest inny, więc dostosujesz ją idealnie do krzywizn anatomicznych twarzy. Dopasuj ją do skóry i przesuwaj, lekko dociskając.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Masaż rozpocznij od szyi, trzymając płytkę prostopadle i kierując ku górze w stronę brody, a następnie po żuchwie w kierunku ucha. Przyłóż ją do kącika ust, a potem do płatka nosa. Za każdym razem kieruj ją do zewnątrz, czyli w  kierunku ucha. Postępuj tak z każdym fragmentem twarzy, kierując się coraz wyżej.

Na końcu przyłóż Gua Sha do środka czoła i skieruj ją w górę, ku linii włosów. Wymasuj w ten sposób cały płat czołowy. To wszystko! Życzymy udanej pielęgnacji!

Artykuł sponsorowany

Zobacz też: Ukraińskie marki odzieżowe, które warto znać i wspierać

 

Ukraińskie marki odzieżowe, które warto znać i wspierać

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News