Grupa Bilderberg – prawdziwy światowy rząd czy teoria spiskowa?

grupa bilderberg

Grupa Bilderberg to międzynarodowe stowarzyszenie osób ze świata polityki i gospodarki. Podczas spotkań omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa. Co roku jest zapraszane od 120 do 150 osób z najwyższych rang polityków, członków zarządów wielkich instytucji międzynarodowych, banków i korporacji o globalnym wpływie i zasięgu.

Od kiedy istnieje Grupa Bilderberg?

Pierwsze spotkanie Grupy odbyło się w maju 1954 roku w holenderskim hotelu Bilderberg, skąd pochodzi nazwa organizacji. Wśród pomysłodawców inicjatywy był też Polak – Józef Retinger, który do swojej śmierci pozostał sekretarzem Grupy.

Członkowie mogą swobodnie wymieniać się poglądami, jednak nie dochodzi do żadnych głosowań, a dziennikarze nie mogą brać udziału w rozmowach. Jednak Ci, którzy próbują wtargnąć na spotkanie, muszą liczyć się z tym, że mogą zostać aresztowani. Dla członków, spotkania mają charakter nieformalny, mimo tego że przez wiele lat zaprzeczano, że Grupa w ogóle istnieje.

Spotkania Grupy Bilderberg

Spotkania najczęściej odbywają się w luksusowych hotelach, które są chronione przez jednostki służb bezpieczeństwa. Koszty organizacyjne obciążają członków Komitetu Wykonawczego. Spotkania organizowane są w państwach, z których pochodzą członkowie. Organizacja składa się z Komitetu Sterującego, którego członkowie wybierani są na czteroletnią kadencję, z przewodniczącym na czele. Członkiem komitetu reprezentującym Polskę jest Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Kto należy do Grupy Bilderberg?

Konferencje odbywają się przy obecności wyselekcjonowanych dziennikarzy, którzy nie mogą zdradzać przebiegu ani treści rozmów. Na spotkaniach obowiązuje zasada Chatham House tzn. upublicznianie informacji, treści ze spotkań niejawnych, nie zdradzając od kogo pochodzą. Współcześnie gośćmi są przedstawiciele ONZ, UE, prezesi największych korporacji i banków, wpływowi politycy itp. Pod względem narodowości dwie trzecie uczestników to Europejczycy, jedną trzecią stanowią przedstawiciele USA i Kanady.

Teorie Spiskowe dotyczące Grupy Bilderberg

Najbardziej znana teoria spiskowa głosi, że przy organizacji pierwszego spotkania Grupy Bilderberg pomagała amerykańska agencja wywiadowcza CIA. Podobno również, podczas greckiej edycji w 2009 roku, uczestnicy byli pod stałą ochroną wojska. Istnieje grupa ludzi, szerząca teorię, że grupa wywodzi się od stowarzyszeń wolnomularskich, zapewne z powodu wspólnych cech, takich jak niejawność, oraz wstęp ograniczony do wpływowych jednostek. Zarzuca się organizacji, że tworzy ona nieformalny rząd, a propagatorem takiej tezy jest m.in. Wojciech Cejrowski. Mimo tego, że na liście gości można zobaczyć nazwiska najlepszych dziennikarzy, czy czołowych redaktorów naczelnych, informacje związane ze spotkaniami nie wychodzą na światło dzienne.

Bohemian Grove – miejsce spotkań Grupy Bilderberg

Ściśle strzeżone miejsce spotkań to znajdująca się w hrabstwie Soboma, w północnej Kalifornii w Monte Rio, Bohemia Club. Jest to miejsce ukryte w lesie, dostępne tylko dla mężczyzn. Na spotkania zapraszani są wpływowi politycy, pisarze, przedstawiciele świata mediów i biznesu. Członkowie składają cześć bóstwu pod postacią sowy. Ucztują, piją alkohol, śpiewają i korzystają z usług sprowadzanych specjalnie na tę okazję. Media negują i wyśmiewają Bohemian Grove, mimo licznych materiałów, które przedstawiają prawdę.

Link do materiału, który został udostępniony przez, rzekomo przebywającego w trakcie rytuału Satanistycznego, człowieka na terenie Bohemian Grove: https://www.youtube.com/watch?v=4KksH27zMEw

Zobacz też: Sowiecki modernizm. Utopia czy architektura przyszłości?

Sowiecki modernizm. Utopia czy architektura przyszłości?

CZYM JEST NOWY PORZĄDEK ŚWIATA?

Idea nowego świata to dążenie do lepszego panowania nad chaosem i wprowadzenie komfortowego rozwoju społeczeństwa na Ziemi. Istotne przyczyny zmian w polityce przypisywane są teorii spiskowej, według której elita dąży do objęcia władzy nad światem poprzez autorytarny rząd, który zastąpiłby suwerenne państwa.

Tekst: Gracjan Dondajewski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News