Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z podróży zatłoczonym pociągiem. Deutsche Bahn odpowiedziało

Grety Thunberg nie trzeba już nikomu przedstawiać. Ostatnio, młoda działaczka klimatyczna uwikłała się w dziwną sprzeczkę z niemiecką firmą kolejową.

16-latka podzieliła się na swoim Twitterze zdjęciem przedstawiającym jej podróż na podłodze wagonu zatłoczonego pociągu jadącego przez Niemcy. Fotografia została opatrzona podpisem: Podróżując w zatłoczonym pociągu przez Niemcy. W końcu wracam do domu!

Fotografia ukuła jednak Deutsche Bahn, a firma odpowiedziała na zdjęcie następującym komentarzem:

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Droga #Greta, dziękujemy za wsparcie pracowników kolei w walce ze zmianami klimatu! Cieszymy się, że byłaś z nami w sobotę w ICE 74, który w 100% korzysta z zielonej energii. Byłoby jeszcze milej, gdybyś poinformowała swoich obserwatorów o tym, jak przyjaźnie i profesjonalnie zostałaś potraktowana przez nas zespół w wagonie pierwszej klasy.

Thunberg szybko zareagowała, odpowiadając: Nasz pociąg z Bazylei został odwołany. Siedzieliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach. Po przystanku w Göttingen otrzymałam miejsce. To oczywiście nie jest problem i nigdy tak nie powiedziałam. Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza to, że zapotrzebowanie na podróże nimi jest naprawdę wysokie!

Nierażeni tym wyjaśnieniem pracownicy DB opublikowali komunikat prasowy, w którym zakomunikowali, że Greta oraz jej towarzysze siedzieli w pierwszej klasie od Frankfurtu. Fakt ten oznacza tyle, że mieli więcej miejsca na nogi, bezpłatny internet, prasę oraz jedzenie i picie.

Dziwna wirtualna dyskusja miała miejsce zaledwie kilka godzin po tym, gdy Greta wygłosiła kontrowersyjne przemówienie podczas protestu klimatycznego w Turynie. Kontrowersja toczyła się głównie dookoła stwierdzenia, że Greta jest gotowa postawić światowych liderów pod ścianą, jeśli nadal będą ignorowali swoje obowiązki. Greta przeprosiła za ten zwrot, tłumacząc, że to powiedzenie zaczerpnięte z języka szwedzkiego, które po przetłumaczeniu na angielski traci na znaczeniu.

Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z podróży zatłoczonym pociągiem. Deutsche Bahn odpowiedziało 2 Greta Thunberg opublikowała zdjęcie z podróży zatłoczonym pociągiem. Deutsche Bahn odpowiedziało

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News