„Greenery” kolorem roku 2017 Pantone

Greenery

Jak co roku, tak i tym razem świat mody z niecierpliwością czekał na ogłoszenie nowego koloru przez Pantone. Po mocno stonowanych kolorach z mijającego roku, guru koloru postawili na żywszy kolor. 2017 rok to czas na „Greenery”.

PANTONE 15-0343, czyli „Greenery”, to najnowszy po zeszłorocznych Rose Quartz i Serenity kolor wybrany przez Pantone. Ma on nawiązywać do wiosennego przebudzenia roślin, nowego początku zarówno społecznego, jak i w środowisku. Pantonowa żółtawa zieleń kojarzy się z naturą, ale jej celem jest także namówienie ludzi do zwolnienia tempa, porzucenia technologii na rzecz ponownego połączenia się z naturą. Ma również dawać energię witalną i chęć rozwoju własnych pasji. Po trudnym roku, zieleń ma także studzić nastroje polityczne.

Cała otoczka wokół „koloru roku” brzmi dość niewiarygodnie, ale to właśnie ten kolor towarzyszył nam przez ostatni rok. Moda na zieleń w naturalnym odcieniu będzie trwała jeszcze co najmniej sezon – po wybraniu koloru roku przez Pantone na pewno możemy spodziewać się „Greenery” na wybiegach i we wnętrzach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Oczywiście taki wybór nie przeszedł bez echa, a sam kolor porównywany jest do koloru… Kermita. Nie da się ukryć, że gdzieś już widzieliśmy ten kolor, nie tylko na instagramowych profilach fanów roślin i kanapek z awokado, ale także w Muppetach, czy w bajce o żółwiu Franklinie. Nie można zapomnieć też o kultowym Tabaludze.

Tekst: Katarzyna Jaworska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News