Grecka odyseja

Panos H. Koutras po raz kolejny skupia się na wątkach rodzinnych, tym razem przedstawiając synów poszukujących ojca. Towarzyszy im atmosfera porzucenia i braku przynależności, związana z brakiem greckiej narodowości podyktowanym obowiązującym w państwie prawem krwi, a nie ziemi, przy przyznawaniu obywatelstwa.

16-letni Dany przyjeżdża ze swoim białym króliczkiem do Aten, gdzie mieszka jego brat Odysseas. Ponieważ ich niedawno zmarła matka była emigrantką z Albanii, grozi im deportacja. Żeby do tego nie dopuścić, wyruszają w pełną przygód podróż, aby odnaleźć ojca, który jest Grekiem, ale zostawił ich, kiedy byli jeszcze mali. Tymczasem trwają przesłuchania do popularnego programu dla wokalistów. Dany marzy o tym, że Odysseas zostanie nową gwiazdą kraju, który dotąd nie chciał ich zaakceptować.

Podobnie jak i w poprzednich filmach, reżyser zahacza o świat fantazji, jak sam mówi “Rzeczywistość i marzenia często mieszają się w moim codziennym życiu. Nie rozumiem więc, dlaczego nie miałoby tak być na ekranie. Dla mnie fantazja jest najlepszym sposobem, aby przybliżyć się do świata realnego. Było to jak najbardziej naturalne rozwiązanie, kiedy w „Xenii” budowaliśmy postać Dany’ego “. Nie brakuje też humoru, ironii i parodii, bo cóż innego, jeśli nie właśnie humor uratuje nie tylko Grecję, ale i świat?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


xenia7

Tekst | na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News