Gość w dom….?

 

Kilka lat temu miałam okazję spędzić tydzień na wymianie w Niemczech. Mieszkałam wtedy u niemiecko- irlandzkiej rodziny. Przed wyjazdem postanowiłam kupić dla moich hostów mały upominek z Polski.

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jedna z reguł podarunkowego know-how głosi by prezentarrow Gość w dom....? nie był zbyt drogi, aby nie stawiać obdarowanego w niezręcznej sytuacji. Postawiłam na niewielki obrazek przedstawiający krajobraz moich rodzinnych stron, ku mojemu zaskoczeniu goszcząca mnie rodzina nie mogła się nacieszyć tym skromnym podarkiem. Poprosili mnie, bym pokazała im więcej zdjęć, a drobiazg ode mnie postawili na honorowym miejscu, na kominku. Moja siostra goszczącej ją amerykańskiej pani domu kupiła wisiorek z bursztynu, czym wzbudziła nie tylko sympatię Mrs Cook, ale też większą ciekawość naszym krajem. Z kolei historie o tym, jak butelka polskiego alkoholu uratowała komuś życie na rozdrożach Europy, można mnożyć bez końca. Prezent musi być jednak trafiony. Wyjeżdżając na wymianę studencką do Tajlandii nie kupujcie broszki. Ten gest oznacza bowiem, że chcemy zranić daną osobę. Z kolei do krajów islamskich lepiej nie jechać z Gorzką Żołądkową, a jako prezent dla obywateli Meksyku lepiej darować sobie srebrne świecidełka, gdyż ci są święcie przekonani o tym, że ich srebro jest najlepsze. Poniżej prezentujemy listę 5 bezpiecznych giftów dla waszych przyszłych przyjaciół:

#1 Słodycze

krówki

Każdy kraj chlubi się swoimi unikatowymi wyborami cukierniczymi. Z rodzimych przysmaków największą furorę za granicą robią krówki i ptasie mleczko.

 

#2 Płyta z muzyką Fryderyka Chopina

fryderyk chopin

Największą przyjemność będą mieli z tego prezentu oczywiście zakręceni na punkcie polskiego wirtuoza Japończycy.

 

#3 Kabanosy

kabanosy

Europejczycy, a w szczególności Hiszpanie bardzo sobie chwalą nasze suche kiełbaski, być może ze względu na ich podobieństwo do ich własnych wyrobów wędliniarskich.

 

#4 Pachnące mydełka

pachnące mydełka

Myślicie, że takim prezentem można urazić drugą osobę? Na pewno nie mieszkankę Ameryki Łacińskiej czy Egiptu, które uwielbiają takie drobiazgi.

 

#5 Alkohol

alkohol

Polski alkohol jest bezkonkurencyjny. Nie dość, że dzięki niemu zawrzesz wiele znajomości i wywołasz uśmiech na twarzy, to na dodatek może wybawić się z niejednej opresji.

 

tekst| Paulina Niemczyk

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News