Google Street Art Project

Platforma Google Art Project, na której znajdziemy wysokiej rozdzielczości zdjęcia dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach partnerskich muzeów (między innymi Tate z Londynu i Metropolitan Museum of Art z Nowego Jorku) ma swoją młodszą siostrę i bardzo nas to cieszy.

W nowej witrynie możemy zobaczyć sztukę uliczną z całego świata. Co więcej, wszystkie dzieła są opisane i podzielone na kategorie, dzięki czemu łatwiej znajdziemy to, czego szukamy. Mamy tu wycieczki audio, podczas których możemy podziwiać wspaniałe prace ulicznych artystów, wystawy online, animacje powstałe z murali, światowe kolekcje, graffiti a nawet historie artystów, które przedstawiają proces tworzenia dzieł. Prac możemy również szukać według konkretnych państw, wystarczy kliknąć na nie na mapie. Mało tego, możemy przenieść się na konkretną ulicę i zobaczyć jakie dzieła się na niej znajdują. Niesamowite! Na platformie z pewnością z czasem pojawi się jeszcze więcej dzieł ulicznych ale już teraz jest co podziwiać.

Tego nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News