Genialne portrety zrobione przy użyciu pudełka po Big Macu

Dwa zdjęcia. Na lewym proces robienia fotografii iPhonem i pudełkiem od Big Maca, na drugiej efekt pracy

Jak zrobić piękne zdjęcie portretowe przy użyciu pudełka po Big Maku? Philippe Echaroux postanowił pokazać światu, że nawet zwykły śmieć może być skarbem dla fotografa. Jak głosi stare polskie porzekadło – dla chcącego, nic trudnego.

Zestaw fotografa: karton, latarka, smartphone

W swoim najnowszym projekcie francuski fotograf, zrobił serię portretów, używając tylko i wyłącznie pudełka, po Big Macu, taniej latarki i iPhone’a. Ktoś mógłby zadać pytanie, dlaczego profesjonalny fotograf miałby używać tak prostych narzędzi do pracy. Jak twierdzi sam artysta – był to sposób na sprawdzenie siebie.

Tak naprawdę to mógłby być każdy papierowy karton. Jedyny warunek, żeby był biały wewnątrz. Nie promujemy tutaj żadnej sieci fast food. Do tego projektu fotograf używał iPhone 7, który można uznać za proste narzędzie w porównaniu z dzisiejszym iPhone 14 Pro, który bynajmniej nie jest prostym aparatem fotograficznym – to potężne narzędzie z niesamowitymi możliwościami zwłaszcza w trybie Portret i Filmowym w przypadku video.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Oczywiście zdjęcia Echaroux, które robione były – jak widać na załączonych obrazkach – w dosyć surowych warunkach, zostały poddane obróbce. Czy takie zdjęcia mogłyby powstać tylko przy użyciu kawałka kartonu po popularnej kanapce i latarki z hipermareketu. Oczywiście, że tak, bo dzisiaj również w smartfonie można zrobić dobrą postprodukcję. To tylko kwestia talentu i chęci eksperymentowania, dzięki którym wrażenia są niesamowite. Oczywiście, że przy użyciu profesjonalnego sprzętu można uzyskać jeszcze lepsze efekty, ale dzisiaj jakość ze smartfona spokojnie zaspokaja gusta nawet wybrednych odbiorców.

Video – jak zrobić zdjęcie przy użyciu kartonu po Big Macu, latarki i smartfona

Jeżeli sami chcecie spróbować metody na Big Maca, to dwuminutowy tutorial załączony poniżej pokaże Wam, w jaki sposób zrobić to dobrze.

Mężczyzna robi instalacje z latarki i pudełka. Latarka wsadzona w pudełko po Big Macu.

Jeżeli natomiast chcecie wydobyć więcej odbitego światła z pudełka, spróbujcie wetrzeć trochę oleju wewnątrz kartonu, tak, aby nadać mu większe możliwości odbijania światła.

Jak widać, fotografia wcale nie musi być trudna. Nie trzeba być ekspertem od pokręteł, aby robić dobre zdjęcia. Wystarczy kawałek kartonu, tania latarka, uważne oko i trochę post produkcji od Instagrama. Jeżeli zrobicie takie zdjęcia to dajcie nam znać przez Instagram, Jesteśmy ciekawi efektów.

Ręka robiąca zdjęcie iPhonem staremu mężczyźnie.

Siwy mężczyzna z szalonym wzrokiem. Meżczyzna w średnim wieku Kobieta przed trzydziestką. Mężczyzna po sześćdziesiątce. Facet z brodą. Tekst: Jeremi Pedowicz

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News