Geek będzie mógł być hipsterem

 google

To projekt nad którym firma rozpoczęła prace wiele lat temu. Szczegóły dotyczące prototypu pierwszego modelu ujawniono pod koniec 2011 roku. Google Glass mają mieć wszelkie funkcje smartfona. Wszystko to pomniejszone do wielkości okularów przeciwsłonecznych. Przy ich pomocy, bez użycia rąk można będzie robić zdjęcia, nagrywać filmy i dzielić się nimi. Wprowadzone zostaną opcje: map, wyszukiwarki internetowej oraz wysyłania wiadomości. Okulary będą też wyposażone w funkcje translatora głosu ich użytkownika.

 google-glass2

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Dziś firma chce nadać im modny kształt. Z tego powodu zaprosiła do współpracy firmę Luxottica, która zarządza takimi markami jak Ray Ban czy Oakley. Ma być ona odpowiedzialna za zaprojektowanie i rozprowadzanie stylowych okularów.

Dzięki współpracy z tymi firmami Google Glass będą niezbędnym dodatkiem nie tylko dla technologicznych maniaków, ale dzięki modnemu kształtowi dla większości społeczeństwa.

 future-google-glass-to-be-designed-by-luxotticas-oakley-ray-ban-0

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają szansę przetestować produkt wcześniej. Wystarczy wypełnić na stronie Google formularz, udowodnić obywatelstwo amerykańskie, zapłacić 1500 dolarów i cierpliwie czekać aż zwolni się miejsce.

Sporna może się wydawać kwestia użyteczności tych okularów. Co najmniej dziwnie mogą wyglądać osoby, które idąc ulicą będą mówiły same do siebie podczas ich używania. Na razie nie ma się jeszcze nad czym rozwodzić. Dokładna data wejścia produktu na rynek nie jest jeszcze znana. Przewiduje się, że w Stanach mogą się ukazać w tym roku. 

 

Tekst | Inez Ali

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News