Gdzie najtaniej na wakacje? Pojawił się coroczny raport najtańszych wakacyjnych miejsc

Dwa leżaki na plaży

Nowy Rok już dawno za nami, czas pomyśleć o wakacjach. Szczególnie że właśnie pojawił się coroczny raport Post Office, przedstawiający najtańsze urlopowe miejsca na 2019.

To już 11. Post Office Holiday Money Report, którego zadaniem jest zebranie informacji o turystach, zawierających nie tylko ich wakacyjny kierunek podróży, ale także osiem filarów wakacji, czyli cenę za: posiłek dla dwojga, kubek kawy, butelkę piwa, butelkę Coca-Coli, kieliszek wina, butelkę wody, krem ochronny i środek owadobójczy.

Do rankingu zostały wytypowane 42 miasta i resorty, a spośród nich wybrane te, które według współczynnika World Holiday Costs Barometer są najtańsze. Na miejscu 10. znalazło się Bali (Indonezja) – koszt piwa to około 9 złotych, butelkę wody kupicie za około 2 złote. Na miejscu 9. mamy Paphos (Cypr), a na 8. coś bliższego naszemu sercu, czyli czeską Pragę.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: W trosce o środowisko, diler postanowił dostarczać narkotyki w eko-opakowaniach

Jeśli Wasze wakacyjne marzenia krążą dookoła bardziej egzotycznych klimatów, możecie rozważyć cel podróży z miejsca 7., czyli Mombasę (Kenia). Co ciekawe, na miejscu szóstym uplasowało się Tokio (Japonia) – cena jednego piwa to około 3,5 złotego.

Jeśli marzy się Wam Hiszpania, na miejscu 5. listy najtańszych wakacyjnych podróży, mamy Costa Del Sol. Jeszcze taniej będzie w Cape Town (Afryka Południowa). Na miejscu trzecim znalazło się Algarve (Portugalia), a na drugim Marmaris (Turcja), gdzie właściwie macie stuprocentową gwarancję słońca i 3-daniowego posiłku z butelką wina za 141 złotych.

Na miejscu pierwszym znalazło się… Sunny Beach (Bułgaria). To co, idziemy szukać teraz tanich lotów i noclegu?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News