Gdzie na łyżwy? 6 najlepszych lodowisk w Warszawie

Lodowisko nocą

Co może być fajniejszego podczas zimy niż śmiganie w rytm muzyki na miejskim lodowisku? Po zdrowym wysiłku napijmy się gorącej czekolady wśród otaczających nas mieniących się światełek i atmosfery nadchodzących świąt. Oto zestawienie naszych faworytów wśród warszawskich lodowisk

1. Zimowy Narodowy

Lodowisko na stadionie

Zimowy narodowy to zakryte miejsce pełne rozrywek! Oprócz dwóch lodowisk znajdziecie tu takie atrakcje jak Góra Lodowa czy Curling, szeroką strefę gastronomiczną i skatepark. Co więcej – w piątkowe i sobotnie wieczory na lodowisku A odbywa się Disco Lodowisko!

Adres: Poniatowskiego 1

Cena biletu: Ceny wahają się od 11 do 16 złotych, pełny cennik tutaj.

2. COS TORWAR

Lodowisko na hali sportowej

Kryte, przestrzenne, nowoczesne lodowisko położone jest kilka minut od centrum Warszawy. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem czy po prostu się poślizgać!

Adres: Łazienkowska 6a

Cena biletu: 9 PLN ulgowy, 13 PLN normalny

3. Lodowisko na Starym Mieście

Lodowisko na starówce

Protip! Bardzo dobre miejsce na randkę. Nawet tę pierwszą, w razie boring alert, łatwo zgubisz niechcianego towarzysza w tłumie kłębiącym się po Starówce. Tak na poważnie, co może być lepszego niż łyżwy wśród klimatycznych kamienic, brukowanych uliczek i świątecznych iluminacji?

Adres: Rynek Starego Miasta

Cena biletu: Wstęp wolny, obowiązuje jedynie 10 PLN za wypożyczenie łyżew.

4. Pałac Kultury i Nauki

Lodowisko w centrum Warszawy

Jak co roku, na sezon zimowy zostaje również otwarte lodowisko odkryte w samym centrum, to jest pod PKiN. To właśnie zmierzając tam, możemy wziąć łyżwy pod pachę lub wypożyczyć je na miejscu za jedyne 10 złotych.

Adres: Plac Defilad 1

Cena biletu: Wstęp wolny, obowiązuje jedynie 10 PLN za wypożyczenie łyżew.

5. OSIR Żoliborz

Lodowisko

Ośrodek Sportu i Rekreacji położony na malowniczym Żoliborzu po raz kolejny zaprasza na łyżwy! Po solidnym wysiłku można wdrapać się po schodach na górę i zasiąść przy pysznej pizzy lub napić się czegoś ciepłego. Ewentualnie skoczyć na saunę lub na spacer i karmienie kaczek wzdłuż Kępy Potockiej, wedle uznania.

Adres: Potocka 1

Cena biletu: 5 PLN ulgowy, 8,50 PLN normalny. Wypożyczenie łyżew dodatkowy koszt 5 PLN.

6. Lodowisko na Placu Europejskim

Lodowisko z kolorowymi światłami

Jeśli same łyżwy to dla Was za mało, koniecznie wpadajcie na lodowisko na Placu Europejskim. Oprócz jazdy wśród bajkowych dekoracji do Waszej dyspozycji będzie: Fotobudka, nowa wystawa „Bez/Granicznie” (owoc pracy warsztatowej dzieci oraz młodzieży) w plenerowej galerii sztuki Art Walk, karuzela wenecka, zimowa kolejka dla dzieci i wiele, wiele innych.

Adres: Plac Europejski

Cena biletu: Wstęp wolny, obowiązuje jedynie 10 PLN za wypożyczenie łyżew.

Tekst: Hanna Gnatowska

Rate this post