Gdyby tshirt potrafił mówić, to co by nam powiedział? 

blondynka w białym shircie z napisem

Początek XX wieku to czas szaleństwa modowego. Gdy patrzymy wstecz na ówczesne stylizacje, dziwimy się, jak to w ogóle możliwe, żeby ktoś ubrał coś takiego. Najbardziej uwielbiane były tshirty ze sloganami. To właśnie na nich się skupimy.

Na początku 2000 roku z obcisłych tshirtów biły bezczelne, niegrzeczne hasła, ale mimo tego wyglądały bardzo stylowo. Właśnie dlatego w tamtym okresie były modne. Noszone do dresów Juicy Couture i tracker hatów były istnym hitem, dlatego godnym uwagi jest to, że statement tshirts do dzisiaj cieszą się wielką popularnością.

W związku z tym pozostańmy na chwilę w 2000 roku. Dziewczyny na całym świecie inspirowały się ówczesnymi gwiazdami popu i celebrytkami. Britney Spears zachwycała tshirtem z napisem Dump Him, natomiast Paris Hilton była uwielbiana za dumnie noszone na piersi hasło: Stop Being Desperate. To właśnie te dwa tshirty przeszły do historii memów i mody. 

Patrząc na to wszystko, uśmiechamy się z nostalgią. Moda nigdy nie przestanie nas zaskakiwać.

Naomi Campbell

Murzynka w czarnym tshircie z bialym napisem

W 2001 Naomi Campbell na Met Galę ubrała czarny tshirt z napisem Like A Virgin, który przyozdobiła masą srebrnej biżuterii.

Paris Hilton i tshirt ze sloganem

Blondynka w czarnym topie z napisem

Proszę Państwa, w 2002 roku dziedziczka pozwoliła przemówić swojemu tshirtowi Królowa Uniwersum!

Britney Spears

Blondynka ubrana na cebulkę w jeansowym kaszkiecie i okularach przeciwsłonecznych

Niezaprzeczalnie w 00’s ikoną stylu była Britney Spears. To właśnie ona wyznaczała trendy, dlatego gdy nastolatki zobaczyły ją w tshircie z napisem I want a Candy założonym na różowy top, zapragnęły wyglądać jak ona.

Avril Lavigne i tshirt ze sloganem

Blondynka w długich włosach w zielonym topie z napisem

Buntownicza Sk8er Boi uwielbiała tshirty ze sloganami. Jedna z najbardziej kultowych stylizacji artystki to ta, gdzie ma na sobie zielony tshirt z napisem: Gettin Lucky in Kentucky!.

Drew Barrymore

drew barrymore news photo 1598991178 Gdyby tshirt potrafił mówić, to co by nam powiedział? 

W 2013 roku Drew Barrymore wzięła udział w specjalnym pokazie filmu Aniołki Charliego w Nowym Jorku. Zwróciła na siebie uwagę stylizacją, a dokładniej mówiąc t-shirtem z napisem: My boyfriend is out of Town.

Mean Girls i tshirt ze sloganem

Trzy dziewczyny ubrane w rozowe topy i spodniczki

W kultowym filmie z 2004 roku możemy znaleźć całą masę inspiracji, jeśli chodzi o tshirty z napisami. Jednak ta noszona przez Reginę George, A Little Bit Dramatic przeszła do historii mody.

Nicole Richie

Blondynka siedząca w pastelowym ubraniu

Podczas kręcenia serialu The Simple Life, Nicole Richie uwielbiała mieć na sobie tshirt z napisem: Dude, Where’s My Couture?.

Lindsay Lohan i tshirt ze sloganem

Brunetka w wojskowej stylizacji, w ciemnych okularach

Uwielbiająca skandale Lindsay Lohan cała na khaki. Największą uwagę w całej stylizacji przykuł napis na wojskowym tshircie: Skinny Bitch.

Christina Aguilera

Blondynka z pomarańczowa opaska i koczkiem w crop topie

Aguilera postanowiła założyć na siebie dziecięcą koszulkę z napisem First Impression. Wywołało to nie mały skandal.

Britney Spears i tshirt ze sloganem

Dziewczyna ubrana w rozmowy shirt i spodnie dresowe

Dziewczyny oszalały, gdy w mediach pojawiło się zdjęcie Spears ubranej w słodki różowy tshirt z napisem I Am The American Dream.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News