Gangsterka w stylu Tarantino: film „The World Is Yours” wchodzi do kin [KONKURS]

Dwoch ludzi lezacych na masce samochodu

Dzisiaj do polskich kin wchodzi film, który kilka miesięcy temu podbił serca gości na festiwalu w Cannes. Guy Ritchie? Lepiej o nim zapomnijcie. Narodził się nowy król komedii gangsterskiej, a jest nim Romain Gavras.

Reżyser Romain Gavras, zapytany o to, skąd narodził się pomysł na film The World Is Yours, odpowiedział: Zawsze chciałem zrobić film gangsterski, a zarazem coś, co będzie stanowiło jego przeciwieństwo. Szukaliśmy takiego spojrzenia, które stanowiłby dla tego gatunku pewien zwrot. Tajemnicze czarne charaktery, wyrażające wiele za pomocą spojrzenia i trzymające się kodeksu honorowego. Wszystko to sprawiało, że robiło mi się niedobrze. To tak dalekie i od rzeczywistości, i od mitologii, że – jak mi się wydaje – jest stworzone z niczego.

Główny bohater, François to drobny dealer narkotyków, który marzy o ustatkowaniu się i małym domku na przedmieściach. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie i założyć mały, legalny biznes w Algierii. Ma już nawet przygotowane środki, które powierzył swojej mamie (rewelacyjna Isabelle Adjani). I tu zaczynają się kłopoty…

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Okazuje się, że matka przegrała wszystkie jego oszczędności w kasynie. François zostaje zmuszony do powrotu na przestępczą ścieżkę. Z pomocą eks-dziewczyny, której miłość chce na nowo zdobyć i byłego partnera matki, gangstera o filozoficznym podejściu do życia (Vincent Cassel), podejmuje ostatnie zlecenie, które ma odmienić jego życie.

Wraz z moimi współscenarzystami – Karimem Boukerchą i Noé Debré, połączyliśmy tu tak naprawdę wiele historii. Oparte były one na rozmowach – z zaprzyjaźnionym prawnikiem, czy z dziennikarzem Jérômem Pierratem, specjalizującym się w opisywaniu świata gangsterskiego. Jednocześnie przyglądaliśmy się procesom sądowym i studiowaliśmy historie przyjaciół, którzy zeszli na złą drogę. Z tych opowieści wyłonił się świat dużo mniej tajemniczy i pociągający niż ten zazwyczaj przedstawiany w filmach gangsterskich bazujących na tego typu historiach – dodaje Gavras.

https://www.instagram.com/p/Bntbl89hrP_/?taken-by=bestfilm.pl

Za zdjęcia do filmu odpowiada André Chemetoff, montaż – Benjamin Weill, a muzyka – tutaj niektórzy z Was na pewno się ucieszą – Jamie XX i Sebastian! Film od dzisiaj jest grany w polskich kinach!

A my, z tej okazji mamy dla Was do rozdania 10 podwójnych zaproszeń na film The World Is Yours. Każde zaproszenie zawiera dwa unikalne kody, do wykorzystania w dniach 29-31 października w wybranym kinie sieci Cinema City na dowolny seans wyżej wspomnianego filmu. Zasada – kto pierwszy, ten lepszy! Wyślijcie maila na halo@hiro.pl w tytule wpisując THE WORLD IS YOURS, a w treści Wasze imię i nazwisko!

THE WORLDISYOURS B1 5 prev Gangsterka w stylu Tarantino: film „The World Is Yours” wchodzi do kin [KONKURS]

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News