Galliano in da house

 

John Galliano jest brytyjskim projektantem, ale urodził się na Gibraltarze, jego ojciec(hydraulik) był obywatelem tego niewielkiego państewka, a matka Hiszpanką (nauczycielka flamenco). Kiedy John miał 6 lat przeprowadził się wraz z rodziną (rodzicami, dwiema siostrami i bratem) do Anglii. Wychowywał się w katolickiej rodzinie, matka ubierała małego Johna w schludne i konserwatywne mundurki, co w połączeniu z jego wrażliwością nie przysporzyło mu popularności wśród rówieśników. Po ukończeniu katolickiej szkoły kontynuował naukę w Saint Martin’s School of Art. W 1988 uzyskał dyplom na kierunku projektowanie ubioru. Jego pierwsza kolekcja była inspirowana Rewolucją Francuska, zyskała uznanie krytyków, a linia ubrań sygnowana jego nazwiskiem trafiła do jednego z najbardziej prestiżowych butików w Londynie. W 1989 zaprezentował swoją pierwszą kolekcje na paryskim Fashion Week’u. W 1993 m.in. dzięki pomocy Anny Wintour zaistniał na portugalskich salonach mody. Dzięki uzyskanemu tam wsparciu finansowemu jego gwiazda rozbłysła w Paryżu. W 1995 został głównym projektantem marki Givenchy. Stał się zarazem pierwszym Brytyjczykiem stojącym na czele francuskiej mody haute couture. W 1996 zaczął współprace z domem mody Christiana Diora zastępując Gianfranco Ferré. W 2011francuscy dziennikarze ujawnili wideo, na którym pijany kreator mody wyznaje miłość do Adolfa Hitlera- tego samego dnia Sidney Toledano zerwał kontrakt z projektantem, jednak nie zaprzestał finansowania jego autorskiej marki. Na początku 2013 roku stworzył kolekcje dla Oscara de la Renty. Udzielił także pierwszego wywiadu od czasu sławetnej rozróby z antysemityzmem w roli głównej, w którym oznajmił: I am able to create. I am ready to create…[and] I hope through my atonement I’ll be given a second chance.

Jednak jego wielki powrót miał miejsce w ostatnich dniach 2014 roku. Jako dyrektor artystyczny Maison Margiela stworzył wyjątkową kolekcje, która łączy w sobie charakter ekscentrycznego Johna Galliano oraz estetykę marki, co w dobie współczesnej mody, jest nie łatwym zadaniem. Eklektyczne połączenie klasycznych krojów z wyrazistymi ornamentami, które wraz z trójwymiarowymi formami tworzą mocną i wyrazistą całość. John Galliano udowodnił światu, że mimo chwilowego zatracenia się w swoim ego można powrócić w wielkim stylu bez wsparcia kolejnych skandali i niepotrzebnego, nic nie wnoszącego rozgłosu. Dzieło prawdziwego artysty samo potrafi się obronić.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


MARC0037

MARC0051

MARC0063

MARC0079

MARC0101

MARC0117

MARC0133 (1)

MARC0193

MARC0593

MARC0275

 

tekst Paulina Niemczyk

zdjęcia| http://www.style.com/fashion-shows/spring-2015-couture/maison-martin-margiela/collection

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News