Fungus, to pierwsze słuchawki, która zostały zrobione z grzybów zamiast plastiku. Czy to odnawialna przyszłość elektroniki?

Słuchawki stworzone przez firmę Korvaa rewolucjonizują standardowe podejście do sprzętu audio, zastępując plastik, skórę i siatkę materiałami hodowanymi na mikrobach.

Okazuje się, że słuchawki są idealnym produktem do pokazania potencjału stale rozwijającej się elektroniki. Standardowe słuchawki są mieszanką plastiku, skóry i siatki, a jak nie trudno się domyślić, nie są to najbardziej przyjazne dla środowiska tworzywa.

Aby udowodnić, że do produkcji słuchawek można podejść w innowacyjny i przede wszystkim ekologiczny sposób, fińskie studio projektowe Aivan stworzyło słuchawki wykonane z bioplastiku i pochodnych drobnoustrojów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Słuchawki Korvaa posiadają opaskę wydrukowaną w technologii 3D, wykorzystującej bioplastik wykonany z kwasu mlekowego produkowanego przez drożdże. Wyściółka dookoła ucha powstała z hydrofobiny, białka spieniającego wytwarzanego przez grzyby i celulozy roślinnej. Imitacja skóry jest również grzybek, a siatka nad głośnikami to biosyntetyczny jedwab pająka, wytwarzany również przez drobnoustroje. Zewnętrzna pianka jest kompozytem grzybni-celulozy.

Słuchawki na razie pozostają w fazie prototypu, ale być może wkrótce pojawią się na rynku. Aivan ma nadzieję na dalsze rozwijanie tej eko-koncepcji.

Fungus to pierwsze słuchawki która zostały zrobione z grzybów zamiast plastiku. Czy to odnawialna przyszłość elektroniki 2 Fungus, to pierwsze słuchawki, która zostały zrobione z grzybów zamiast plastiku. Czy to odnawialna przyszłość elektroniki?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News