Fryzury popkultury

Najnowszy projekt Madani Bendjellal, „Hair Max”, dotyczy lubianych i znanych wszystkim postaci z kreskówek. Artystka wzięła na warsztat takich bohaterów jak Betty Boop, Alf, Homer Simpson czy Obelix i wyodrębniła ich znaki szczególne, czyli… fryzury.

Madani Bendjellal, francuska dyrektor artystyczna, stworzyła ciekawy i przyciągający uwagę projekt plakatów o nazwie „Hair Max”. Koncept polega na ukazaniu charakterystycznych uczesań ikon popkultury, którzy pozbawieni są twarzy i reszty ciał. Na wygniecionych na skutek złożenia kolorowych kartkach, widnieją fryzury postaci, a u dołu zauważyć można symbol, który dodatkowo wspomaga odbiorców w odgadnięciu kim dana osoba jest. W przypadku Alfa będzie to kot, na którego miał apetyt, zaś Homer opatrzony zostanie nazwą namiętnie przez niego pitego piwa „Duff”.

Godny uwagi jest także wcześniejszy projekt Bendjellal – seria plakatów filmowych. Artystka dokonała retuszu usuwając tytuły, a czasem nawet wizerunki głównych bohaterów słynnych produkcji filmowych, czyniąc je bardziej tajemniczymi. Tak samo jak w przypadku fryzur, odpowiedź na to, co kryje się pod pomysłowymi oraz lekkimi w odbiorze plakatami, niemal machinalnie przychodzi nam do głowy, a z pewnością zmusza do myślenia.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Alf Alladin Astroboy Futurama Gadget-inspector Homer-simpson Musclor Obélix Sangoku-Dragon-Ball-Z

tekst | Aleksandra Berezowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News