FRITZ KALKBRENNER w 1500m2

Fritz Kalkbrenner 23052014 cover

Fritz jest w pewnego rodzaju paradoksem – z jednej strony jego głęboki barytonowy wokal i pełne refleksji teksty stały się nierozerwalnie związany ze współczesną niemiecką sceną muzyki elektronicznej, z drugiej pełne ciepłych brzmień sety, zahaczające o soul, a nawet pop odbiegają od stylu reprezentowanego przez większość berlińskich DJ’ów.

Gdy jego brat Paul wraz z Saschą Funke zaraz po upadku berlińskiego muru dali się porwać kulturze anarchicznego wyzwalającego techno, Fritz trzyma się nieco na uboczu, przeżywając fascynację hip hopowym światem spod znaku Wu Tang Clanu czy KRS One.
Jego pierwsza płyta „Here Today Gone Tomorrow”, pełna ciepłego, niemal funkowego brzmienia i gitarowych elementów ukazała się w 2010 roku. Album szybko wchodzi na listy przebojów, znajduje się między innymi w top 5 na iTunes i nagradzają go magazyny takie jak Reveline.
Kolejna płyta „Sick Travellin” ukazała się dwa lata później, stawiając na organiczne, przestrzenne brzmienie i przesuwając Fritza nieco bardziej w stronę deep house’u.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ogromną popularność przyniosła mu też współtworzona przez niego ścieżka dźwiękowa do filmu, którego tytułu nawet nie trzeba nawet wymieniać wymieniać, a dzięki świetnym kooperacją m.in. z Saschą Funke, Zky, Alexandrem Kowalskim, Moniką Kruse i ostatnio z Booka Shade zdobył uznanie zarówno branży jak i publiczności.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News