Friends like us, czyli Central Perk w Warszawie

Ten serial komediowy, emitowany przez około 10 lat, zyskał rzesze oddanych fanów na całym świecie. Mowa tu oczywiście o „Przyjaciołach” („Friends”). Słyszeliście już, że w Warszawie powstanie Central Perk, czyli kultowa serialowa kawiarnia? Za realizację tego pomysłu odpowiedzialna jest fanka – Monika Adamiak. Póki co trwają poszukiwania idealnego miejsca, natomiast otwarcie jest już zaplanowane na przełom kwietnia i maja!

Informacja ta, mamy nadzieję, rozgrzeje serca nie tylko zagorzałych fanów tego serialu, ale i ludzi lubiących alternatywne kawiarnie w przytulnym klimacie. Takie miejsce mieści się już m.in. w Toruniu i nazywa się Central Coffee Perks, a powstało ono z inicjatywy pięciu przyjaciół. Znajduje się w nim słynna pomarańczowa kanapa, z której mamy możliwość oglądania serialu, grając jednocześnie w planszówkę sprawdzającą naszą wiedzę o bohaterach. Liczymy, że warszawski odpowiednik okaże się równie sporym sukcesem i przyciągnie tłumy miłośników kawy, spragnionych serialowych doznań.

Właściciele warszawskiego Central Perku zdradzają, że mają w planie sprowadzić aktorów lub twórców serialu. Udało się tego dokonać póki co tylko w Nowym Jorku. Na otwarciu repliki kawiarni pojawił się serialowy Gunther. Trzymamy kciuki, aby i w Warszawie zawitał ktoś z kultowej produkcji. Takie wydarzenie z pewnością pozostałoby na długo w naszej pamięci.

Kultowa-pomarańczowa-sofa

 

central-perk

Central-Perk-couch

giphy

tekst | Kasia Sinet

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News