Franziska Michael SS15

Franziska studiowała Fashion Design na Esmod International University of Art for Fashion w Berlinie. W 2009 stworzyła markę, a w 2010 pokazała kolekcję dyplomową „quint[z]essenz” na Walk of Fashion, też w Berlinie.

 

Jej styl to przede wszystkim kontrast. W kolekcji na przyszłoroczną wiosnę i lato też go nie zabrakło. Słodkie pastele kontra czerń, obcisłe topy i spódniczki kontra obszerne płaszcze i spodnie, sprawiające wrażenie ciężkich syntetyczne tkaniny kontra lekkie materiały wyglądające jak tiul. Projekty Franziski aż się proszą o przeniesienie ich z wybiegu na ulicę zwłaszcza, że idealnie wpasowują się zarówno w bieżące, jak i przyszłoroczne trendy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Sama projektantka warta jest uwagi ze względu na nagrodę „Premium Young Designers Award for Women’s Wear”, którą otrzymała w lipcu 2013 roku. Zresztą – byłaby jej warta i bez tego wyróżnienia.

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10 

 

Tekst | Małgorzata Mitura

Foto  | mbfashionweek.com

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News