Francuska firma stworzyła opakowania z pszczelego wosku, które mogą zastąpić plastik

Ekologiczne opakowania

Powstaje coraz to więcej innowacyjnych metod, które odpowiadają na pytanie, jak zastąpić szkodliwe dla środowiska plastikowe opakowania, naturalnymi, organicznymi i przede wszystkim nieszkodliwymi alternatywami.

L’embeillage to francuska firma, która stworzyła innowacyjne opakowania na bazie pszczelego wosku. Nowy rodzaj opakowań ma zastąpić nie tylko plastikowe torebki, ale też folie spożywcze do zabezpieczenia produktów spożywczych. Wosk pozyskiwany jest ze spółdzielni pszczelarskiej w Normandii, a do stworzenia opakowania pomysłodawcy używają także bioabsorbowalnej bawełny, żywicy sosnowej z Landes i organicznego oleju konopnego z Betanii.

Co więcej, są to opakowania wielokrotnego użytku, które bez problemu można prać, dzięki czemu ich żywotność wynosi około jednego roku. Wosk pszczeli sprawia, że opakowania są wodoodporne i oddychają oraz mają właściwości antybakteryjne i konserwujące – co przyczynia się do zmniejszenia problemu marnowania żywności.

24-letni Quentin wpadł na pomysł ekologicznych opakowań po powrocie z podróży do Australii, gdzie spotkał rodzinę, która zastąpiła plastik podobnymi opakowaniami. Wtedy zdecydował się pójść za ich przykładem i opracować własną recepturę opakowania na bazie organicznych składników z Francji.

Więcej informacji o tym przełomowym pomyśle znajdziecie tutaj.

Komentarze
Rate this post