Fotograf zrobił zdjęcia żołnierzom przed, w trakcie i po przeżyciu wojny

Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie

Lalage Snow to fotograf wojenny, pracujący w Afganistanie. Ostatnie 8 miesięcy mężczyzna poświęcił na projekt zatytułowany We Are The Not Dead.

Do projektu fotograf zaprosił brytyjskich żołnierzy, wykonując im portrety przed, w trakcie i po odbyciu służby na wojnie. Zmiana, jaką przeszli w niecały rok jest przerażająca.

Zestawienie trzech zdjęć pozwala obserwatorowi dostrzec fizyczne zmiany, przez które przechodzili stacjonujący w Afganistanie żołnierze. Czas tam płynie zupełnie inaczej, a jego wyznacznikiem jest trwająca wojna. Bez względu na wiek, każdy z nich wrócił z wojny z doświadczeniami przekraczającymi swoje przeżyte lata. Nawet jeśli niektórzy z nich byli pozytywnie nastawieni do misji — Wrócę do domu, przecież to tylko praca; to raptem po trzech miesiącach ich myśli zmieniały się o 180 stopni. A co jeśli wysadzą mnie w powietrze? Po przejściu tylu zmieniających życie prób i działań wojennych nie jest zaskoczeniem, że strach nie jest już obcym uczuciem dla tych mężczyzn.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Intencją Snowa było nie tylko uhonorowanie odwagi żołnierzy, ale też zwrócenie uwagi na przemiany psychiczne każdego bohatera.

To był bardzo osobisty projekt, mieszkałem w tym miejscu przez 4 lata i nie raz widziałem jak wojna zamienia mężczyzn w chodzące cienie swoich dawnych jaźni. W miarę upływu czasu, gdy coraz więcej żołnierzy ginęło, a polityka zaczynała się komplikować, coraz więcej żołnierzy czuło, jakby nie miało głosu, jakby nikt ich nie słuchał. We Are The Not Dead to próba oddania głosu tym młodym mężczyznom i szansy pokazania, jak wygląda wojna z drugiej strony — powiedział fotograf.

Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie Trzy zdjęcia tego samego mężczyzny przed, w trakcie i po wojnie

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News