Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach

Opuszczone stoisko w wesołym miasteczku

Mgła, kolorowe karuzele – brakuje jeszcze jakiegoś klauna i mrożącej krew w żyłach melodii, a mielibyśmy scenę jak z horroru.

Stefano Cerio uwielbia, tak, jak większość turystów wesołe miasteczka, wakacyjne kurorty, czy statki wycieczkowe. Z tą różnicą, że Stefano lubi je z zupełnie odmiennych powodów i nie szuka miejsc obleganych przez turystów. Wręcz przeciwnie. Jego pasją jest fotografowanie najbardziej smutnych atrakcji turystycznych. Przed Wami jedna z jego wypraw, uwieczniająca puste parki rozrywki w Chinach.

Niestety, nie mogę robić zdjęć, gdy jest łatwa pogoda. Nie chcę, żeby moje fotografie wyglądały jak ulotka biura podróży. Moje zdjęcia z Macau, jednego z niewielu miejsc, gdzie gry hazardowe są dozwolone, pokazują, że jednak nie jest to żadne Las Vegas. Zamiast słońca, zobaczycie zamglone i opuszczone laguny – tłumaczy fotograf.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Lubię robić zdjęcia ludziom, gdy ich nie ma. Nazywam to portretami nieobecności. Myślę, że jest w tym jakaś magia, gdy miejsca, które fotografuje, są całkowicie puste, mimo że kilka godzin wcześniej były oblegane przez tysiące ludzi – dodaje.

Oprócz serii zdjęć China Fun, Cerio uwiecznia także stoki narciarskie po zmroku, puste place zabaw i parki zimą. No cóż, szkoda, że Dismaland Banksy’ego nie jest już otwarty, byłoby to idealne miejsce na kolejną podróż!

Zobacz także: Melancholijny duch unoszący się nad opustoszałymi zimą plażami

9 2 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 8 3 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 7 3 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 6 5 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 5 6 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 4 4 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 3 6 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 2 4 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach 10 3 Fotograf uwiecznił smutne oblicze wesołych miasteczek w Chinach

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News